Szukaj

Szumlewicz zaatakował Szewko na Twitterze. Szybko otrzymał mocną ripostę

03-07-2017 19:16
Wojciech Szewko, ekspert ds. terroryzmu Fot. Telewizja Republika / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Dr Wojciech Szewko to jeden z najbardziej rozpoznawalnych w Polsce ekspertów ds. terroryzmu, który na swoim koncie na Twitterze na bieżąco informuje o kolejnych zamachach, jakie mają miejsce na świecie. Jak się okazuje, niektórzy widzą w tym problem.

Lewicowy publicysta Piotr Szumlewicz skrytykował na Twitterze Szewko, tylko dlatego, że ekspert podał informacje o strzelaninie w szwedzkim Malmoe. Między oboma panami szybko nawiązała się wymiana zdań.

W USA co kilka dni są strzelaniny z ofiarami śmiertelnymi. W Polsce codziennie dochodzi do napadów. Dlaczego pisze Pan akurat o Szwecji? – zaczepił Szewko Szumlewicz.

Bo zajmuję się terroryzmem, nie ruchem ulicznym – zripostował ekspert.

Koniecznie przeczytaj: Macron twierdzi, że terroryzm to efekt… zmian klimatu [WIDEO]

Czytaj też: Terroryzm w liczbach: tak wygląda mapa zamachów w Europie

Piotr Szumlewicz nie poddawał się:

Zabicie 6 osób w amerykańskiej szkole to jest ruch uliczny, a porachunki między gangami w Szwecji to terroryzm? Oryginalna koncepcja – napisał.

Szewko szybko rozwiał wszelkie wątpliwości lewicowego publicysty.

Oo znasz przyczynę strzelaniny, policja w Szwecji jeszcze jej nie zna. Ale o USA też piszę po każdym incyd. pa pa towarzyszu – padła ironiczna odpowiedź.

Piotr Szumlewicz najwyraźniej poddał się po takich argumentach, gdyż nie odważył się już nic odpisać. Być może zapoznał się także z komentarzami internautów, które w przeważającej większości nie były dla niego zbyt przychylne.

Dr. Szewko mimo milczenia ze strony oponenta postanowił jeszcze jednym tweetem dobitnie podsumować absurdalny atak Szumlewicza:

Czy jeszcze jakiś lewacki troll ma problem, że śmiem pisać o strzelaninie w Szwecji? – napisał.

Warto przeczytać: Nożownik zaatakował z okrzykiem „Allahu akbar”. Służby udają, że to nie terroryzm

Podziel się