Szukaj

Szokujące zachowanie kierowców. Podnieśli rogatki i wjechali na tory tuż przed pociągiem. PKP ostrzega: „To igranie ze śmiercią”

06-09-2018 21:06
Natolin-przejazd kolejowy Fot. Policja / policja.pl / screen
Podziel się

Jak poinformowała policja, do Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Radomiu przesłano film, na którym widać, jak nieodpowiedzialnie zachowali się kierowcy przejeżdżający przez zamknięty przejazd kolejowy w Natolinie. Dzięki temu nagraniu funkcjonariusze ustalili ich personalia. Za popełnione wykroczenie odpowiedzą teraz przed sądem.

Do tego zdarzenia doszło pod koniec sierpnia na przejeździe kolejowym w Natolinie (pow. radomski). Jak widać na nagraniu, jeden z kierowców podnosi szlaban, a inni korzystając z okazji przejeżdżają tuż przed pociągiem.

Jeden z portali społecznościowych przesłał wspomniany film do policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Radomiu. Dzięki temu funkcjonariusze zdołali już zidentyfikować dwóch kierowców, którzy wjeżdzajac na zamnkięty przejazd kolejowy, naruszyli przepisy ruchu drogowego.

Koniecznie przeczytaj: Mrożące krew w żyłach nagranie. Brawura kierowcy volkswagena o mal nie skończyła się tragedią [wideo]

Czytaj też: Zdumiewająca nagranie z Francji. Taki oto widok mogli zobaczyć przejeżdżający kierowcy [wideo]

Nadkomisarz Jakub Skiba z radomskiej policji powiedział, że winne osoby próbowały się pokrętnie tłumaczyć:

Nieodpowiedzialnymi kierowcami okazali się 30-latka i 60-latek. Kobieta tłumaczyła, że rogatki były zepsute, co było oczywistą nieprawdą, a mężczyzna stwierdził, że skoro wszyscy jechali, to on też. A przypomnę, że cały czas było światło czerwone, które wskazywało, że zaraz nadjedzie pociąg.

Za popełnione wykroczenie kierowcy odpowiedzą teraz przed sądem. Przedstawiono im zarzuty niezachowania szczególnej ostrożność przed wjechaniem na tory kolejowe. Grozi im grzywna do 3 tys. zł.

Policjanci ustalili już również dane personalne pozostałych osób przejeżdzających przez zamknięty przejazd kolejowy. Są to osoby pochodzące m.in. z Warszawy i Opola. Jak dotąd nie ustalono personaliów mężczyzny, który podniósł szlaban.

Karol Jakubowski z Zespołu Prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przypomniał, że takie zachowania na przejeździe kolejowym mogą zakończyć się tragicznie:

Zachowanie kierowców, uchwycone na filmie, to skracanie sobie drogi do śmierci. To skrajna nieodpowiedzialność i narażanie życia wielu osób: kierowców, pasażerów, podróżujących pociągiem. Zamknięta rogatka to informacja dla wszystkich użytkowników drogi, że do przejazdu zbliża się pociąg. Wyłamywanie drąga rogatki w takiej sytuacji to igranie ze śmiercią.

Nagranie można zobaczyć: TUTAJ

Warto przeczytać: Groźny wypadek w Grudziądzu. Policja udostępnia nagranie i apeluje: „Kierowcy uważajcie na pieszych i rowerzystów!” [wideo]

Podziel się