Szukaj

Prokuratura wszczęła śledztwo. Stefan W. otrzymał w nim status... poszkodowanego

13-02-2019 15:46
Stefan W., zamach na prezydenta Gdańska Fot. adjano31 / You Tube / screen YouTube
Podziel się

Jak podało Radio Gdańsk, Prokuratura Rejonowa w Gdyni wszczęła śledztwo ws. bezprawnego ujawnienia wizerunku oraz danych należących do Stefana W. Zabójca prezydenta Pawła Adamowicza otrzymał w nim status osoby pokrzywdzonej.

Według ustaleń rozgłośni po zatrzymaniu Stefana W. nieznana jeszcze osoba ujawniła bezprawnie dane osobowe i zdjęcia z jego wizerunkiem. Następnie materiały te trafiły do internetu.

W związku z tym wszczęto postępowanie dotyczące bezprawnego ujawnienia wizerunku i danych osobowych Stefana W. oraz rozpowszechnienia wiadomości z postępowania przygotowawczego, zanim zostały ujawnione w postępowaniu sądowym.

Koniecznie przeczytaj: Paweł Adamowicz zlecił przygotowanie specjalnego dokumentu. Wszystko z powodu obaw przed aresztowaniem

Czytaj też: Piotr Adamowicz o ostatnich chwilach prezydenta Gdańska:„To była sinusoida, raz dostawaliśmy dobre, raz złe informacje”

Ponadto śledztwo obejmuje również opublikowanie filmu z zamachu na prezydenta Gdańska emitowanego przez TVN. Stacja pokazywała nagranie jedynie do momentu ugodzenia nożem. Niedawno zaś w mediach społecznościowych pojawiło się całe wideo, choć było zabezpieczone przez policję.

Radio Gdańsk nieoficjalnie ustaliło również, że nieznana osoba nagrała monitor komputera podczas odtwarzania filmu i wrzuciła swój film do sieci. Zarzuty w tej sprawie usłyszało dwóch policjantów z Komendy Miejskiej w Gdańsku.

Policyjne Biuro Spraw Wewnętrznych sprawdza również, kto po zatrzymaniu sfotografował Stefana W. i udostępnił jego zdjęcie w internecie. Zabezpieczone zostały m.in. telefony policjantów, którzy mieli jakikolwiek kontakt z zabójcą prezydenta Gdańska tuż po zatrzymaniu.

Warto przeczytać: Kierownik sceny WOŚP w Gdańsku opowiedział o zamachu na prezydenta Adamowicza. „Usłyszałem, że prezydent źle się poczuł”

Podziel się