Szukaj

Szef ochrony imprezy WOŚP w Gdańsku został zatrzymany przez policję. Mężczyzna wprowadzał w błąd policję [wideo]

21-01-2019 14:37
Zatrzymanie Stefana W. Fot. gdansk.pl / Facebook
Podziel się

Jak poinformowała Prokuratura Okręgowa w Gdańsku, szef ochrony imprezy WOŚP w Gdańsku Dariusz S. został zatrzymany przez policję. Mężczyźnie zostaną postawione zarzuty: składania fałszywych zeznań oraz podżegania do składania fałszywych zeznań.

Rzecznik prasowa gdańskiej prokuratury Grażyna Wawryniuk przekazała mediom, że szef ochrony zabezpieczającej finał WOŚP w Gdansku celowo wprowadzał w błąd funkcjonariuszy policji:

W dniu dzisiejszym Dariusz S. został zatrzymany i usłyszy trzy zarzuty: dwa składania fałszywych zeznań i jeden podżegania do składania fałszywych zeznań. (...) Przekazał identyfikator „media” funkcjonariuszom policji. (...) Podjął to w celu, aby utrudnić ustalenie istotnych okoliczności dotyczących właśnie tego identyfikatora, jednocześnie celem, jak wynika z naszych ustaleń, ukrycia zaniedbań w zakresie zabezpieczenia imprezy, która odbywała się 13 stycznia.

Koniecznie przeczytaj: To koniec WOŚP w TVP. Gdzie przeszedł Owsiak?

Czytaj też: Janusz Korwin-Mikke i Dariusz Szczotkowski – ponowne starcie [WIDEO]

Jak dodała, zebrany przez prokuraturę materiał dowodowy, w tym m.in. analiza monitoringu i zeznania świadków wskazują, że podejrzany o zabójstwo Adamowicza Stefan W. nie miał na sobie identyfikatora przeznaczonego dla pracowników mediów.

Warto przeczytać: Gdańsk: Absurd rodem z najlepszych komedii Stanisława Barei. W taki sposób władze miasta zmieniają tablice z komunistycznymi nazwami ulic [foto]

Podziel się