Szukaj

Niewiarygodna kompromitacja służb badających sprawę Amber Gold. Małgorzata Wassermann zdradziła, dlaczego nie założono podsłuchu Marcinowi P. [WIDEO]

08-02-2018 11:12
Małgorzata Wassermann Fot. TVP Info / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Kilka lat temu sprawą piramidy finansowej Amber Gold żył cały kraj. Wielu Polaków zostało oszukanych i okradzionych ze swoich oszczędności. Małgorzata Wassermann zdradziła, że służby nie były nawet w stanie sprawnie założyć podsłuchu Marcinowi P., szefowi firmy.

Szczegóły Małgorzata Wassermann, przewodnicząca Komisji Śledczej ws. Amber Gold, podała podczas rozmowy z TVP Info. Okazuje się, że cała sytuacja była wyjątkowo absurdalna.

Wie Pan, Panie Redaktorze, że nawet to było do tego stopnia śmieszne, że jak podjęto decyzję, że założą w końcu podsłuch Marcinowi P., to służby nie znały jego numerupowiedziała kobieta.

W związku z powyższym, co kilka dni występowano o kolejną zgodę na kolejny numer telefonu, bo to nie jest tak, że oni byli przygotowani, że wiedzieli w ramach czynności operacyjnych, jakimi numerami się posługuje. Tylko oni tą wiedzę zaczynali dopiero pozyskiwać – tłumaczyła dalej przewodnicząca Komisji Śledczej ds. Amber Gold.

Koniecznie przeczytaj: „Proszę mnie podać do sądu, a teraz mi nie przeszkadzać!” – Małgorzata Wassermann ucina dyskusję podczas posiedzenia komisji ds. Amber Gold [wideo]

Czytaj też: Sensacyjne zeznania funkcjonariusza ABW ws. afery Amber Gold. Podczas przesłuchania wyjaśnił, dlaczego służby chroniły Michała Tuska [wideo]

Swoją wypowiedź Wassermann zakończyła bardzo wymownym zdaniem: Naprawdę nie wiem, czym miałaby się przejawiać ta pozytywna ocena służb.

Adwokat nie ukrywała zresztą, że ma wiele zarzutów do pracy aktualnego wówczas ministra spraw wewnętrznych Jacka Cichockiego.

Jak pan chce jeszcze dzisiaj komuś powiedzieć po półtora roku działania komisji, że cokolwiek sprawnie zrobiliście, to niech pan lepiej nie żartuje – powiedziała w pewnym momencie Wassermann.

Ponadto Wassermann w TVP Info przyznała, że jej zdaniem poprzednia władza bała się głębszego poruszania sprawy Amber Gold. Według adwokat wolano wyciągnąć wnioski na przyszłość, zabrakło jednak konkretnych działań.

Warto przeczytać: Niepokojące słowa ministra spraw zagranicznych. O Polsce w Izraelu mówi się źle i… nikt nie zamierza tego zmienić? [WIDEO]

Podziel się