Szukaj

Szczegóły wszystkich 15 zgromadzeń zarejestrowanych na 11 listopada. Liczba uczestników marszu KOD szokuje!

08-11-2016 13:19
Marsz Niepodległości - mapa i dane urzędu miasta Fot. Urząd Miasta Warszawa / um.warszawa.pl / screen
Podziel się

W dniu Narodowego Święta Niepodległości odbędzie się w stolicy 15 zgromadzeń – tyle zostało oficjalnie zarejestrowanych w warszawskim ratuszu. Urząd podał szczegóły, w tym liczbę uczestników zadeklarowaną przez organizatorów.

Początkowo przewidywano, że 11 listopada w stolicy będzie miało miejsce 17 oficjalnych zgromadzeń, jednak część organizatorów wycofała się. Ostatecznie więc, w warszawskim ratuszu zarejestrowano 15 wydarzeń – w tym największe: Marsz Niepodległości, manifestację KOD-u i dwie demonstracje Koalicji Antyfaszystowskiej.

Najwięcej uczestników, jak co roku, zapewne zgromadzi Marsz Niepodległości, ale KOD widocznie jest święcie przekonany, że to właśnie ich pochód będzie cieszył się największym zainteresowaniem – Stowarzyszenie Komitetu Obrony Demokracji zadeklarowało bowiem 100 tys. uczestników manifestacji!

Koniecznie przeczytaj: Znamy trasy wszystkich marszów, które przejdą 11 listopada. KOD ma powody do zmartwień

Czytaj też: Ratusz jednak podał frekwencję marszy 11 listopada. Wyliczenia znacznie odbiegają od danych policji…

W Marszu Niepodległości według szacunków organizatorów ma przejść około 50. tys. osób. Wydarzenie zaplanowano w godzinach 12.30 – 20.00. O godz. 14.00 marsz wyruszy spod ronda Dmowskiego, później przejdzie Al. Jerozolimskimi, przez most Poniatowskiego, Wybrzeże Szczecińskie i ul. Siwca i zakończy się na błoniach Stadionu Narodowego.

Marsz KOD, który ma odbyć się w godzinach 11.30-16.00 wyruszy z placu Narutowicza, przejdzie ulicą Grójecką i Banacha na Pole Mokotowskie.

Koalicja Antyfaszystowska zarejestrowała dwa marsze, które jednak nie będą stanowić obchodów Święta Niepodległości – zapowiedziano jako „protest przeciwko nacjonalizmowi”. Oba zgromadzenia rozpoczną się na pl. Bankowym. Łączna liczba uczestników deklarowanych przez organizatorów to 5 tys. osób.

Poniżej cała lista wszystkich zgromadzeń opublikowana przez stołeczny ratusz:

11 listopada 2016 - wszystkie zgromadzenia
Powiększ obrazek

Warto przeczytać: Patriotyczne murale w Kaliszu zniszczone 11 listopada

Podziel się