Szukaj

„Wyp***dalać, Szczecin was nie chce!”. Grupa młodych mężczyzn rozbiła festyn LGBT [wideo]

03-09-2018 19:50
Szczecin, zniszczone stoisko LGBT Fot. OMZRiK / Facebook
Podziel się

Akcja zorganizowana przez środowisko LGBT nie spodobała się grupie mieszkańców. Kilku mężczyzn zniszczyło tęczowe stoisko homoseksualistów. Nagranie ze zdarzenia zamieścił Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Jak podaje dzienniknarodowy.pl, festyn miał być promocją zaplanowanego na połowę września 1. Marszu Równości w Szczecinie - „Szczecin Pride Festival”, którego organizatorem jest Stowarzyszenie Lambda Szczecin.

Stoiska z gadżetami LGBT ustawiono na ul. Rayskiego w Szczecinie. Nie wszystkim spodobała się promocja homoseksualizmu. Kilku młodych mężczyzn porozrzucało sprzedawane tęczowymi flagi i parasolki.

Koniecznie przeczytaj: Słowa Wojciecha Cejrowskiego o „oddaniu Niemcom Szczecina” wywołały burzę. Podróżnik teraz tłumaczy, o co naprawdę chodziło [WIDEO]

Czytaj też: Londyn w oparach absurdu. LGBT zdobywa kolejny przyczółek

Organizatorzy są oburzeni. Pod opublikowanym nagraniem zamieszczono poniży tekst:

Dzisiaj w Szczecinie na ul. Rayskiego grupa kiboli zaatakowała festyn zorganizowany przez Lambda Szczecin i Stowarzyszenie Równość na Fali.

Festyn był dla mieszkańców. Rozdawaliśmy napoje, jedzenie, grała muzyka, była makijażystka. Zwykły festyn. Z tęczą w tle.” – wyjaśnia jeden z organizatorów wydarzenia.

Szczecinianie przyjęli tęczową imprezę przyjaźnie i z uśmiechem, wbrew stereotypowi rozpowszechnianemu przez skrajną prawicę, że „Polacy nie tolerują LGBT”. Natomiast grupie chuliganów nie spodobała się właśnie tęcza. Krzyczeli „wypierdalać, Szczecin was nie chce!”, niszczyli tęczowe flagi, rozbijali stragany z książkami

Jak widać na nagraniu, widzący całą sytuację przechodnie nie bardzo kwapili się, aby pomóc przedstawicielom środowiska LGBT.

Film poniżej:

Warto przeczytać: Izraelski rabin: „Tora nakazuje homoseksualizm karać śmiercią”

Podziel się