Szukaj

To nagranie robi furorę. Porównano Święto Niepodległości w Polsce i we Francji [wideo]

16-11-2018 16:37
Porównano Święto Niepodległości w Polce i we Francji Fot. Oppressed Media/PrażonaCebula / You Tube/Facebook / screen
Podziel się

Internauta stworzył film, w którym dokonał wymownego porównania między Polską świętującą Święto Niepodległości a multikulturową Francją. Film szybo podbił sieć i spodobał się również zagranicznym internautom.

W wielu mediach słychać narrację, że 11 listopada ulicami Warszawy przeszedł marsz faszystów i chuliganów. Niestety taki przekaz kreowany jest również przez zagraniczną prasę, tworząc negatywny wizerunek naszego kraju na świecie. Dla porównania, jako wzór, stawia się „światowe” obchody zakończenia I wojny światowej w Paryżu.

Internauta postanowił pokazać, że jak medialny przekaz odbiega od rzeczywistości. Nagranie szybko zyskało dużą popularność.

Koniecznie przeczytaj: Niesamowity spot. Organizatorzy opublikowali oficjalne zaproszenie na Marsz Niepodległości 2018 [wideo]

Czytaj też: Jest porozumienie organizatorów Marszu Niepodległości i rządu! 11 listopada obędzie się wspólny marsz

Film można obejrzeć poniżej:

Również internauci zestawiają statystyki dotyczące Dnia Bastylii we Francji i Święta Niepodległości w Polsce. Podczas gdy multikulturowym kraju rządzonym przez Emmanuela Macrona wybuchły zamieszki i spalono kilkaset samochodów, w Warszawie na Marszu Niepodległości jako najgroźniejsze incydenty wymienia się... odpalanie rac.

Warto przeczytać: Marsz Niepodległości idzie osobno. Ogromna różnica frekwencji. Zobacz transmisję na żywo [foto+wideo]

Podziel się