Szukaj

Materiał „Wiadomości” o Julii Piterze: afera dorszowa, niewykonane wyroki [WIDEO]

16-03-2017 12:03
Julia Pitera Fot. Platforma Obywatelska RP / wikipedia.org / CC BY-SA 2.0
Podziel się

Redakcja „Wiadomości” przypomniała w krótkim materiale filmowym karierę polityczną posłanki Julii Pitery, która zasiada obecnie w Parlamencie Europejskim i zastąpi Jacka Saryusza-Wolskiego w Komisji Spraw Zagranicznych w ramach tej instytucji.

Parlamentarzystka PO miała walczyć z korupcją w rządzie kierowanym przez Donalda Tuska. Jej celem politycznym było szukanie nadużyć nie w szeregach własnego ugrupowania, ale głównie u przeciwników politycznych. Pitera zasłynęła rozpętaniem afery dorszowej, gdzie winnym przekroczenia przepisów miał okazać się minister rybołówstwa, który za wspomnianą rybę zapłacił służbową kartą 8 złotych i 16 groszy.

Koniecznie przeczytaj: Dziennikarz o złośliwościach posłów PO po wypadku Beaty Szydło. „Kim są patałachy?” [WIDEO]

Czytaj też: Mazurek udowodnił posłance PO hipokryzję. „Czy nie jest czyste partyjniactwo?” [WIDEO]

Problemy wizerunkowe Julii Pitery na tym się nie skończyły. Posłanka zmagała się na sali sądowej z Mariuszem Kamińskiem, który wytoczył jej proces. Powodem wszczęcia rozprawy były wypowiedzi Pitery, która oskarżała byłego szefa CBA, że właśnie ta służba ją podsłuchiwała i celowo opóźniała zatrzymanie ministra sportu Tomasza Lipca. Pitera proces przegrała w 2011 roku, ale bardzo długo zwlekała z wykonaniem wyroku. Dopiero groźba wyrzucenia z partii zmusiła ją do wystosowania oficjalnych przeprosin na łamach „Polityki”.

Europosłanka w ciekawy sposób komentowała aferę taśmową, która pogrążyła notowania rządzącego wówczas Polską układu politycznego. Pitera jednoznacznie nie potępiła skandalu, jaki wybuchł wokół afery. Redakcja wiadomości przypomniała także posłance głosowanie w sprawie budowy drogi ekspresowej „Via Carpathia”, która miała połączyć Kłajpedę na Litwie z Salonikami w Grecji. Droga miała przebiegać przez Litwę, Polskę, Słowację, Węgry, Rumunię, Bułgarię i Grecję. Petycję w sprawie budowy drogi odrzucono.  

Warto przeczytać: Jacek Saryusz-Wolski stracił miejsce w dwóch komisjach Parlamentu Europejskiego

Podziel się