Szukaj

Poseł PO przekonywał, że Polacy mordowali Żydów. Marek Jakubiak nie wytrzymał, przypomniał pewne fakty [WIDEO]

03-02-2018 18:19
Marek Jakubiak i Marcin Święcicki w Polsat News Fot. nieznany / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Pomiędzy Marcinem Święcickim z Platformy Obywatelskiej a Markiem Jakubiakiem z Ruchu Kukiz’15 w programie „Dobry wieczór Polsko” doszło do ostrej wymiany zdań. Tematem była postawa Polaków wobec Żydów w czasach II wojny światowej.

Marcin Święcicki argumentował, że w Polsce zginęło aż 90% Żydów, z kolei zamordowano „zaledwie” 10% Polaków. Na te słowa zareagował redaktor, który od razu zaznaczył, że my jednak nie mordowaliśmy Żydów. Z tym stwierdzeniem nie zgodził się poseł PO:

Mordowaliśmy, tylko nie zakładaliśmy obozów śmierci - powiedział Święcicki.

Wtedy od razu włączył się Marek Jakubiak.

Panie, niech mi tu Pan nie wyjeżdża z procentami. To jest Polska, nie Izrael! Sugeruje mi Pan, że Polaków zginęło mniej niż Żydów?! - ripostował oburzony poseł Kukiz'15.

Koniecznie przeczytaj: Marek Jakubiak przypomina niewygodne dla Izraela fakty: „Znamy przykłady Żydów, którzy denuncjowali swoich współbraci za pieniądze” [wideo]

Czytaj też: Podczas programu na żywo Joanna Scheuring-Wielgus zapomniała, jak nazywa się Marek Jakubiak. Polityk w zabawny sposób skomentował wpadkę posłanki Nowoczesnej [wideo]

Mimo to Święcicki dalej przekonywał, że Polacy są współwinni mordowania Żydów. Zaznaczył między innymi, że wielu z naszych rodaków donosiło Niemcom. W odpowiedzi Jakubiak zwrócił uwagę na to, że Polacy również Żydów ratowali.

Oni sami nie daliby rady przeżyć pięciu lat w Polsce. To Polacy musieli ich uratować, proszę Pana – oponował poseł Kukiz’15.

Nagranie z fragmentem rozmowy poniżej:

Warto przeczytać: Platforma Obywatelska i Nowoczesna połączyły siły. Zapowiedzi się niezwykle huczne: „Nasz cel sprowadza się do obrony Polski przed PiS-em”

Podziel się