Szukaj

Nowy spot Polskiej Fundacji Narodowej. Jean Reno opowiada o polskich tradycjach świątecznych [wideo]

21-12-2018 14:08
Świąteczny spot Polskiej Fundacji Narodowej Fot. Polska Fundacja Narodowa / YouTube.com / screen YouTube
Podziel się

Polska Fundacja Narodowa wyprodukowała spot promujący polskie tradycje świąteczne. Tym razem do współpracy zaprosiła popularnego aktora Jean'a Reno, który wcielił się w rolę dziadka opowiadającego o polskich tradycjach bożonarodzeniowych.

Dziadek podczas rozmowy z wnuczką wspomina m.in. o łamaniu się opłatkiem, przygotowywaniu dwunastu potraw na wieczerzę wigilijną, ubieraniu choinek czy pozostawianiu wolnego miejsca dla niespodziewanego gościa. Mężczyzna mówi również o pięknej polskiej zimowej scenerii, która towarzyszy tym świętom. 

Prezes Zarządu Polskiej Fundacji Narodowej, Filip Rdesiński w rozmowie z mediami powiedział, że spot promuje polską kulturę i jednocześnie buduje pozytywny obraz naszego kraju:   

Koniecznie przeczytaj: To nagranie podbija internet. Tak Jean-Claude Juncker wita kobiety na szczycie brukselskim [wideo]

Czytaj też: Unijni urzędnicy dostaną podwyżki. Tyle będzie teraz zarabiał Donald Tusk

Świąteczny klip z Jeanem Reno promuje piękno polskich tradycji bożonarodzeniowych i pokazuje urodę polskich Tatr zimą. Buduje obraz naszego kraju jako pełnego rodzinnego ciepła, bogatego kulturowo, atrakcyjnego turystycznie i takiego, w którym każdy może czuć się bezpiecznie.

Spot będzie emitowany w mediach społecznościowych oraz w polskich i zagranicznych stacjach telewizyjnych.

Warto przeczytać: „Tak pracują imigranci we Włoszech”. Polska rodzina publikuje film z Wenecji [wideo]

Podziel się