Szukaj

„Super Express” ujawnia instrukcję Jarosława Kaczyńskiego dla posłów PiS dotyczącą prezydenta

27-09-2017 16:26
Jarosław Kaczyński przemawiający na Forum Ekonomicznym w Krynicy Fot. Piotr Drabik / flickr.com / CC BY 2.0
Podziel się

Media od kilku już miesięcy spekulują na temat konfliktu, jaki miał powstać między Jarosławem Kaczyńskim a prezydentem Andrzejem Dudą w związku z reformą sądownictwa. Teraz „Super Express” ujawnia treść instrukcji, jaką prezesem PiS miał przekazać posłom swojej partii w tej sprawie.

Widoczny rozdźwięk między obozem prezydenckim a rządowym powstał w momencie zawetowania przez Andrzeja Dudę dwóch z trzech proponowanych przez PiS ustaw dotyczących reformy wymiaru sprawiedliwości.

W poniedziałek prezydent przedstawił swoje propozycje zmian polskiego sądownictwa. Najważniejsze dotyczyły ograniczenia uprawnień Ministerstwa Sprawiedliwości, które zdaniem głowy państwa są zbyt szerokie. Prezydent proponował również wprowadzenie instytucji skargi nadzwyczajnej, która umożliwiałaby każdemu, kto się czuje skrzywdzony, wniesienie wniesienia skargi od każdego prawomocnego orzeczenia sądu każdego stopnia.

Koniecznie przeczytaj: O co chodziło Ryszardowi Petru? „Duda jest takim samym talibem, jak Kaczyński” [WIDEO]

Czytaj też: Andrzej Duda w szatni polskiej reprezentacji. Furorę zrobiły muzyka w tle i żart Sławomira Peszko [WIDEO]

Większość polityków Prawa i Sprawiedliwości zareagowała na propozycje przedstawione przez Andrzeja Dudę raczej pozytywnie, to jednak coraz bardziej widoczna staje się krytyka płynąca ze strony Ministerstwa Sprawiedliwości.

W związku z narastającym konfliktem miał zainterweniować Jarosław Kaczyński, który według informacji dziennika „Super Express”, zakazał posłom swojej partii krytyki prezydenta.

Warto przeczytać: Ryszard Petru opowiada, jak sobie z niego żartowano na spotkaniu z prezydentem [WIDEO]

Podziel się