Szukaj

Sukces stołecznej stołecznej policji. Funkcjonariusze odzyskali skradziony samochód warty 1,5 mln złotych [wideo+foto]

22-08-2018 21:13
Lamborghini w Warszawie Fot. Kronika24.pl ‏ / Twitter.com / screen Twitter
Podziel się

Funkcjonariusze stołecznej policji odzyskali lamborghini aventador warte 1,5 miliona złotych i zatrzymali 29-letniego obywatela Nepalu. Samochód miał być dostarczony z Cannes do Londynu, ale zaginął w Warszawie.

Kilka dni temu policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu na Ochocie zostali poinformowani, iż w Warszawie znajduje się pochodzące z kradzieży lamborghini. Funkcjonariusze szybko ustalili, iż pojazd dotarł do naszej stolicy z Francji, choć pierwotnie miał być przetransportowany do Londynu. 

Jak informują media, funkcjonariusze odnaleźli poszukiwany samochód na ulicy Połczyńskiej. Za kierownicą samochodu siedział również sam złodziej, czyli 29-letni obywatel Nepalu. Mężczyzna został zatrzymany, zaś policjanci zabezpieczyli pojazd i umieścili go na swoim parkingu. Według wstępnych szacunków auto jest warte ok. 1,5 miliona złotych.

Koniecznie przeczytaj: Mateusz Borek o ostatnich porażkach Legii Warszawa. „Problemy to mają bezrobotni z piątką dzieci” [wideo]

Czytaj też: Kuriozalna sytuacja w eliminacjach do Ligii Mistrzów: „Legia Warszawa odpadła po walce z klubem, który maluje trawę na zielono” [foto]

Skradziony samochód należy do obywatela Dubaju, Abdullaha Alfahimiego. Jak potwierdził, padł ofiarą oszusta, który obiecał przetransportować jego lamborghini z Cannes do Londynu:

Mój samochód został odebrany z hotelu Intercontinental w Cannes, w którym się zatrzymałem. Sam dzień wcześniej poleciałem do Londynu. Ten człowiek zadzwonił do mnie i powiedział, że lamborghini będzie w hotelu w Londynie z godzinę. Po tym czasie słuch zaginął.

Kiedy samochód nie dotarł do Londynu mężczyzna zaalarmował Interpol, policję i ambasadę Zjednoczonych Emiratów Arabskich w Londynie.

Jednak w tym przypadku bardzo najbardziej pomocne okazały się media społecznościowe, bowiem gdy ten pojazd niespodziewanie pojawił się w Warszawie, w sieci bardzo szybko opublikowano zdjęcia tego luksusowego samochodu. 

Jak informują niektóre media, złodziej chciał prawdopodobnie dostarczyć samochód swojemu kilentowi z Moskwy.

Warto przeczytać: Inni kierowcy nie mogli uwierzyć. Wiózł 13-letnią córkę przywiązaną do samochodu [wideo]

Podziel się