Szukaj

Rządowa strona o migracji już działa. Możesz sprawdzić, ilu obcokrajowców mieszka w Polsce i w Twoim województwie

03-10-2018 16:58
Cudzoziemcy w Polsce Fot. inkapinka/Krzysztof Bosak / pixabay.com/Twitter / screen
Podziel się

Internetowa strona Urzędu ds. Cudzoziemców migracje.gov.pl ponownie jest dostępna. Na rządowym portalu można sprawdzić dokładną liczbę zarejestrowanych w Polsce obcokrajowców.

Na stronie uzyskamy informacje o tym, ilu cudzoziemców przebywa obecnie w Polsce i z jakich krajów pochodzą. Dane podzielono ze względu na województwa, w których zostali zarejestrowani obcokrajowcy.

Podane na portalu informacje obejmują okres ośmiu ostatnich lat. Strona umożliwia porównanie, jak liczba cudzoziemców zmieniła się w tym czasie.

Koniecznie przeczytaj: „Mieszkańcy kaukaskich wiosek zaniepokojeni stanem demokracji w Polsce”. Internauci wyśmiali Arłukowicza [foto+wideo]

Czytaj też: Wyznaczono nowego ambasadora Izraela w Polsce. Anna Azari odchodzi. „Już dawno powinna zostać odwołana” [foto]

Zaznaczyć trzeba jednak, że dane nie pokazują rzeczywistej skali migracji w Polsce. Uwzględnione przez serwis dane dotyczą wyłącznie osób, które przebywają w naszym kraju przez dłuższy okres czasu i zostały oficjalnie zarejestrowane. Na terytorium Polski bez wątpienia przebywa wielu obcokrajowców, którzy nie potwierdzili swojego pobytu w żadnych urzędzie.

Przypomnijmy, Urząd do Spraw Cudzoziemców zajmuje się sprawami: wjazdu cudzoziemców na terytorium RP, przejazdu, pobytu i wyjazdu z terytorium naszego kraju. Ponadto w zakres kompetencji urzędu wchodzą: udzielanie ochrony międzynarodowej i azylu, wyrażania zgody na pobyt tolerowany oraz udzielania ochrony czasowej (o ile sprawy te nie są zastrzeżone dla innych organów).

Warto przeczytać: Nergal: „O, k**wa, imigranci! Brońmy się!” - Motłoch kupuje ten prymitywny populizm. Tymczasem bez imigrantów nie będzie ewolucji

Podziel się