Szukaj

Protest w Sejmie „nie jest polityczny”, ale strajkujące kobiety mówią: „zróbcie wszystko, żeby żadna osoba z PiS nie weszła do samorządu” [wideo]

15-05-2018 21:53
Protest osób niepełnosprawnych Fot. TVP Info / Twitter / screen Twitter
Podziel się

W Sejmie w dalszym ciągu trwa protest osób niepełnosprawnych oraz ich opiekunów. Rząd systematycznie próbuje rozmawiać ze strajkującymi, jednak do tej pory nie udało się wypracować żadnego kompromisu.

Dziś w Sejmie po raz kolejny przemawiali opiekunowie osób niepełnosprawnych. Jedna z kobiet zwróciła się z apelem do wszystkich Polaków, mówiąc:

Mam apel do całego społeczeństwa. Zróbcie wszystko, żeby żadna osoba z PiS-u nie weszła do żadnego samorządu!

Chwilę później odezwała się szefowa protestu, Iwona Hartwich:

To nie jest protest polityczny!

Koniecznie przeczytaj: Leszek Miller bezlitośnie ocenił Zjednoczoną Opozycję. Polityk zdradził, co takiego ma Prawo i Sprawiedliwość, czego nie mają PO i Nowoczesna [wideo]

Czytaj też: Jarosław Kaczyński zdradził, czym zajmowały się zawodowo, gdyby nie był politykiem. „Zarabiałbym parę razy więcej, niż zarabiam”

Piotr Wielgucki, znany także jako bloger Matka Kurka, złożył do prokuratury zawiadomienie w sprawie przetrzymywania niepełnosprawnych w Sejmie.

W sieci wielu internautów skrytykowało dzisiejszą konferencję protestujących, ponieważ ich zdaniem kobiety starają się ugrać kapitał polityczny kosztem osób niepełnosprawnych.

Warto przeczytać: Zaskakujące doniesienia polskiej dziennikarki z Brukseli. „Donald Tusk rozpowiada, że może zostać aresztowany”

Podziel się