Szukaj

Feministki NIE zapraszają na Czarny Protest 8 marca. „Nie przychodź” [WIDEO]

20-02-2017 21:30
Feministka - spot "Nie przychodź" Fot. Strajk Kobiet / YouTube / screen YouTube
Podziel się

8 marca, w Dzień Kobiet, feministki znowu zamierzają wyjść na ulicę. Tym razem ma być „międzynarodowo”, bo w Strajku Kobiet udział zapowiedziały także aktywistki zza granicy. Wydarzenia promuje (lub wręcz odwrotnie) spot zatytułowany „Nie przychodź”.

Nie przychodź, przecież Twoje NIE zawsze znaczy TAK, Nie przychodź, przecież gwałt to zawsze twoja wina. Nie przychodź, módl się i czekaj. Nie przychodź, na co komu antykoncepcja. Nie przychodź, przecież nie musisz rodzić po ludzku. Nie przychodź, przecież lubisz być nazywana dziwką – feministki z namalowanymi na twarzach czarnymi kreskami recytują kolejne absurdalne hasła.

Nie wiadomo właściwie, przeciw czemu będą tym razem protestować. W opisie wydarzenia na kanale na YouTubie nie jest to wyjaśnione. Ustawa całkowicie zakazująca aborcji została zablokowana w Sejmie przez PiS, więc wydawałoby się, że feministki nie mają już po co wychodzić na ulicę. Jednak opinie wygłaszane przez uczestniczki poprzednich „strajków” mogą sugerować, że jednym z głównych postulatów manifestacji może okazać się liberalizacja przepisów antyaborcyjnych i wprowadzenie możliwości zabijania nienarodzonych dzieci na życzenie.

Koniecznie przeczytaj: Groteskowa wypowiedź Jandy o „międzynarodowych” i „nabrzmiałych” problemach kobiet [WIDEO]

Czytaj też: Dziennikarz Pyta.pl zaatakowany w czasie protestu feministek [WIDEO]

Warto przeczytać: Agresywne zachowanie feministki na manifie po pytaniu od dziennikarza [WIDEO]

Podziel się