Szukaj

Organizatorzy Marszu Niepodległości pozwą media za zniesławienie uczestników tegorocznej manifestacji

14-11-2017 17:26
Marsz Niepodległości Fot. Marsz Niepodległości / Facebook
Podziel się

Każdego roku 11 listopada w stolicy odbywa się największa manifestacja patriotyczna w naszym kraju. To wydarzenie jest bacznie obserwowane przez media w kraju i za granicą. Skandaliczne wypowiedzi, jakie miały miejsce po tegorocznej edycji marszu doczekały się swojej reakcji ze strony Stowarzyszenia Marsz Niepodległości. Organizatorzy zapowiadają pozwy.

Właściwie od razu po rozpoczęciu manifestacji w Polsce i na świecie pojawiły się komentarze porównujące uczestników Marszu Niepodległości do nazistów i faszystów. Agencja Associated Press napisała w sobotę: 60 tysięcy nacjonalistów wzięło udział w demonstracji zorganizowanej przez skrajną prawicę w Warszawie.

Nasz zespół prawny pracuje nad przygotowaniem pozwów przeciwko mediom i osobom prywatnym. Zbulwersował nas m.in. nagłówek „Rzeczpospolitej” w którym naszą inicjatywę nazwano „największym faszystowskim marszem w Europie”. Planujemy wnieść pozew przeciwko temu tytułowi oraz innym mediom i osobom fizycznym – powiedział Damian Kita, rzecznik Stowarzyszenia Marsz Niepodległości w rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl.

Koniecznie przeczytaj: Brytyjczyk nakręcił reportaż o obchodach 11 listopada. Ostre starcie z Antifą i zachwyty nad Marszem Niepodległości [WIDEO]

Czytaj też: Oficjalne zaproszenie na Marsz Niepodległości 2017. Zobacz pierwszy spot promujący wydarzenie [WIDEO]

Na stronie internetowej Zrzutka.pl trwa zbieranie funduszy na pokrycie kosztów działań prawnych  wymierzonych przeciwko osobom prywatnym i mediom wypowiadającym się w ostrym tonie o Marszu Niepodległości. Organizatorzy docelowo chcą zebrać 20 tysięcy złotych.

W mediach wciąż pojawiają się kłamliwe stwierdzenia uderzające w dobre imię Polek i Polaków, którzy wspólnie, pod biało-czerwonymi sztandarami, manifestowali 11 listopada swoje przywiązanie do Ojczyzny. Marsz Niepodległości jest solą w oku tych, którzy szydzą z patriotów, wstydzą się własnego kraju i nie mają zahamowań, aby opluwać własny naród – można przeczytać na stronie zbiórki.

Warto przeczytać: Marsz Niepodległości 2017. Tłumy ludzi i morze biało-czerwonych flag [Relacja FOTO +WIDEO]

Podziel się