Szukaj

Nowe informacje ws. Stefana W. Policjanci przeszukujący jego mieszkanie znaleźli kilka sztuk białej broni [foto]

21-01-2019 15:24
Zatrzymanie Stefana W. Fot. gdansk.pl / Facebook
Podziel się

Jak donosi „Super Express”, funkcjonariusze policji podczas przeszukiwania domu Stefana W., znaleźli kilka sztuk białej broni. Domniemany zabójca prezydenta Pawła Adamowicza był w posiadaniu dwóch maczet oraz noża desantowego podobnego do tego, którym dokonał morderstwa.

Informujący o tej sprawie tabloid przypomniał, że podczas zamachu Stefan W. zaatakował nożem szturmowym Kandar KD6706, wzorowanym na broni amerykańskich komandosów z okresu II wojny światowej. Jego ostrze ma prawie 15 cm długości i 4 mm grubości.

Według ustaleń dziennika policjanci, którzy przeszukiwali mieszkanie zabójcy prezydenta Gdańska, znaleźli w nim dwie maczety: klasyczną długą, ale z piłką do cięcia, oraz krótszą, typu kukri, pochodzącą z Nepalu, która ma „szerokie zastosowanie, od rąbania drewna i otwierania puszek po oprawianie zwierzyny i cięcie mięsa”. Funkcjonariusze zabezpieczyli także nóż desantowy bardzo podobny do tego, który Stefan W. wykorzystał do przeprowadzenia zamachu.

Koniecznie przeczytaj: Nożownik ciężko ranił prezydenta Gdańska na finale WOŚP. Paweł Adamowicz był reanimowany [wideo+foto]

Czytaj też: Paweł Adamowicz zlecił przygotowanie specjalnego dokumentu. Wszystko z powodu obaw przed aresztowaniem

Zdjęcie broni znalezionej w mieszkaniu Stefana W. można zobaczyć: TUTAJ

 

Warto przeczytać: Szef ochrony imprezy WOŚP w Gdańsku został zatrzymany przez policję. Mężczyzna wprowadzał w błąd policję [wideo]

Podziel się