Szukaj

Niezwykle ostre spięcie między Kamilą Gasiuk-Pihowicz i Krystyną Pawłowicz. Podczas posiedzenia komisji nie szczędzono ostrych słów [wideo]

10-04-2018 14:25
Krystyna Pawłowicz w Sejmie, wrzesień 2013 Fot. Lukas Plewnia / flickr.com / CC BY-SA 2.0
Podziel się

We wtorek odbyło się kolejne posiedzenie komisji sprawiedliwości i praw i człowieka. W trakcie prac doszło do bardzo ostrej wymiany zdań pomiędzy posłanką Prawa i Sprawiedliwości Krystyną Pawłowicz a parlamentarzystką Nowoczesnej Kamilą Gasiuk-Pihowicz.

W trakcie wtorkowego posiedzenia posłanka Nowoczesnej złożyła wniosek o odroczenie prac aż do czasu, gdy zakończą się negocjacje pomiędzy polskim rządem a Komisją Europejską. Jak tłumaczyła, polski rząd powinien znacznie bardziej skupić się na dialogu z instytucjami unijnymi, a nie wprowadzać kolejnych ustaw:

Prowadzicie ciuciubabkę, że tu jedna ustawa, a tam inna ustawa.

Na tą wypowiedź posłanki Kamili Gasiu-Pihowicz niezwykle ostro zareagowała Krystyna Pawłowicz:

Koniecznie przeczytaj: Stefan Niesiołowski w wulgarnych słowach o Krystynie Pawłowicz: „Taki bagienny bulgot, który wydobywa się ze szpary ora...” [wideo]

Czytaj też: Dziennikarz TVN chciał zadać pytanie Krystynie Pawłowicz. Posłanka zareagowała bardzo ostro: „Zjeżdżaj oszczerco, kłamco, TVN-ie bezczelny” [wideo]

Mam apel do tej części sali lewej, żeby opanowała chamstwo lewackie swojej przedstawicielki, która bez obrażania kogokolwiek nie potrafi po prostu mordy swojej otworzyć.

Słowa parlamentarzystki PiS-u nieco uraziły posłankę Nowoczesnej, która natychmiast poprosiła przewodniczącego komisji o stosowną reakcję. Prowadzący posiedzenie Stanisław Piotrowicz odparł: 

Bardzo proszę o pewną powściągliwość w wypowiedziach, nieużywanie epitetów obraźliwych.

Jak się jednak okazało, ten apel nie dotarł do wszystkich członków komisji, bowiem już po chwili jeden z obecnych na sali posłów zaapelował, by Krystyna Pawłowicz przeprosiła posłankę Nowoczesnej za swoje słowa i sam nieco prowokacyjnie dodał:

Oprócz mord lewicowych są mordy prawicowe, pani rzekoma profesor.

Ostatecznie tą nieco burzliwą dyskusję zakończyć przewodniczący komisji, który po raz kolejny upomniał kłócących się polityków:

To nie służy naszej dyskusji, jest gorszące. Proszę o powściągliwość. Ten apel kieruję do wszystkich.

Poniżej nagrania:

Warto przeczytać: Krystyna Pawłowicz nazwała Robert Biedronia „ostateczną kompromitacją Polski”. Nie miała również litości dla byłych prezydentów

Podziel się