Szukaj

Prezydent Andrzej Duda nie wytrzymał i stanowczo odpowiedział. „Męczy mnie ta wasza natrętna propaganda”

30-11-2018 16:47
Andrzej Duda
Podziel się

Prezydent Andrzej Duda w swoim niedawnym tweecie stanowczo odpowiedział na zarzuty polityków i niektórych mediów, którzy starają się przekonywać opinię publiczną, że obecne władze dążą do wyprowadzenia Polski z Unii Europejskiej. Swój komentarz opublikował w związku z słowami Sławomira Neummana oraz prowokacyjnym wpisem dziennikarza WP, Kamila Sikory.

Do ostrej wymiany zdań pomiędzy prezydentem Andrzejem Dudą i dziennikarzem WP, Kamilem Sikorą doszło po publikacji artykułu na portalu Onet.pl, w którym przytoczono wypowiedzi Sławomira Neumanna dotyczące polexitu:

Ścieżka do polexitu jest faktem, niezależnie od zaklęć Kaczyńskiego czy Morawieckiego. My musimy ostrzegać, musimy bronić Polski w Europie i starać się utrzymać mocną pozycję Polski w Europie.

Koniecznie przeczytaj: Prezydent uhonoruje Polaka, który poświęcił życie, by ratować innych. „To bohater, absolutny wzór”

Czytaj też: O czym rozmawiali w samolocie Andrzej Duda i Lech Wałęsa? Dziennikarz usłyszał dwie różne odpowiedzi [wideo]

Do tych słów postanowił odnieść się na Twitterze prezydent Andrzej Duda:

„polexit” staje się chyba jedynym znanym elementem programu PO. Powtarzają to jak mantrę i wyraźnie prą w tym kierunku. PO chce wypchnąć Polskę z UE?

Na jego wpis zareagował m.in. dziennikarz Wirtualnej Polski, Kamil Sikora, który w swoim tweecie zarzucił mu włączanie się w międzypartyjne sprzeczki:  

Oczywiście apolityczna prezydenturato mit. Ale apartyjna to chyba nie są zbyt wygórowane oczekiwania? Tymczasem pan prezydent włącza się w międzypartyjne pyskówki.

Ten komentarz nie pozostał bez stanowczej odpowiedzi głowy państwa:

Bo już mnie męczy ta wasza natrętna propaganda i odwracanie kota ogonem. Zniesmaczony jestem, a i Święty by nie wytrzymał... więc sorry

Warto przeczytać: Kamil Stoch o nowinkach wprowadzonych do treningów„Skakaliśmy tyłem” [wideo]

Podziel się