Szukaj

Policja w Starachowicach aresztowała Libańczyka, który napadł na 59-letnią Polkę

08-09-2018 15:47
Policyjny radiowóz Fot. Damianwiszowaty12 / wikimedia.org / CC BY-SA 3.0
Podziel się

23-letni Libańczyk został zatrzymany przez starachowicką policję, po tym jak napadł na 59-letnią kobietę. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury i obcokrajowiec najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

Do zdarzenia doszło w Starachowicach (woj. świętokrzyskie) tuż przed północą we wtorek 4 września. Policja otrzymała zgłoszenie o napadzie na starszą kobietę. 59-letnia mieszkanka Starachowic, której ukradziono torebkę straciła rzeczy o łącznej wartości ponad 2,5 tys. złotych (w tym dokumenty, telefon i 1 700 zł w gotówce).

Niespełna godzinę po zdarzeniu na jednej z pobliskich ulic policjanci odnaleźli mężczyznę, którego wygląd odpowiadał rysopisowi sprawcy. Zatrzymanym okazał się 23-letni Libańczyk.

Koniecznie przeczytaj: Rasistowski atak w Wielkiej Brytanii na 56-letnią Polkę

Czytaj też: Patologia. 13-latka brutalnie pobiła 40-letnią kobietę w Głogowie. Nagranie opublikowała policja [WIDEO]

W czwartek Sąd Rejonowy zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy. Za rozbój grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności

- poinformował st. sierz. Paweł Kusiak, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Starachowicach.

Warto przeczytać: Nietypowy napad w Katowicach. Bandyci wjechali samochodem do marketu i wynieśli z kantoru sejf. Policja apeluje o pomoc [wideo]

Podziel się