Szukaj

Środa nazywa partię Razem ugrupowaniem marksistów. Ziemkiewicz sugeruje proces

28-11-2016 18:09
Magdalena Środa Fot. Radosław Cetra / wikimedia.org / CC BY 2.0
Podziel się

Magdalena Środa, lewicowa publicystka i prof. UW w tekście dla tygodnia „Wprost” stwierdziła, że podoba się jej „marksistowski, czysty ton programowy” partii Razem. W odpowiedzi Rafał Ziemkiewicz zasugerował, że lewicowe ugrupowanie powinno wytoczyć jej proces sądowy. Prawicowy publicysta odniósł się tym samym do wcześniejszego sporu z Zandbergiem, liderem partii Razem.

Choć Magdalena Środa na łamach tygodnika „Wprost” krytykowała Razem za to, że na siłę szuka koalicji z innymi środowiskami lewicowymi, to jednak podkreśliła też to, co jej się w tej partii szczególnie podoba.

Lubię jednak marksistowski, czysty ton programowy tego młodego ugrupowania spowinowacony z nowoczesnymi metodami działania – napisała Środa.

Do tekstu szybko odniósł się Rafał Ziemkiewicz, który przypomniał, że niedawno, gdy sam określił Razem jako partię „neobolszewicką”, to lider ugrupowania, Adrian Zandberg wyraźnie się oburzał, grożąc wytoczeniem procesu sądowego.

Koniecznie przeczytaj: KOD przypisał Ziemkiewiczowi fałszywy cytat

Czytaj też: Macierewicz jak Stalin? Środa i profesor z PAN komentują decyzję o degradacji Jaruzelskiego i Kiszczaka [WIDEO]

Ziemkiewicz stwierdził więc, że Razem powinno się teraz zachować konsekwentnie i podjąć kroki prawne w stosunku do Środy, który powiązała program partii z poglądami Marksa.

Warto przeczytać: Ziemkiewicz o Hołdysie: „Takiego c**ja nie chce się komentować”

Podziel się