Szukaj

Macierewicz jak Stalin? Środa i profesor z PAN komentują decyzję o degradacji Jaruzelskiego i Kiszczaka [WIDEO]

14-12-2016 12:22
Antoni Macierewicz na mównicy sejmowej
Podziel się

Dla środowisk lewicowych decyzja szefa MON Antoniego Macierewicza, który zapowiedział w środę pozbawienie Wojciecha Jaruzelskiego i Czesława Kiszczaka stopni generalskich wydaje się co najmniej oburzająca. Sprawę skomentował m.in. prof. Krzysztof Konarzewski, członek Komitetu Nauk Pedagogicznych PAN oraz prof. Magdalena Środa.

Gośćmi programu Wirtualnej Polski „Dzień dobry Polsko” byli Magdalena Środa i Krzysztof Konarzewski (PAN), którzy wypowiadali się na temat reformy edukacji. W pewnym momencie prowadząca program dziennikarka podała „wiadomość z ostatniej chwili”, przekazując, że decyzją Antoniego Macierewicza, ministra obrony narodowej, Wojciech Jaruzelski i Czesław Kiszczak stracą stopnie generalskie.

Konarzewski nie krył oburzenia.

Koniecznie przeczytaj: Środa nazywa partię Razem ugrupowaniem marksistów. Ziemkiewicz sugeruje proces

Czytaj też: Ujawniono ważne dokumenty dotyczące Grudnia ‘70 i stanu wojennego

Bierze się nożyczki, wycina się stare zdjęcia. Tylko teraz trzeba tam wkleić Macierewicza, tam gdzie był Jaruzelski i odbierał różne odznaczenia – powiedział, nawiązując do stalinowskich metod „retuszu” zdjęć i wycinania z nich postaci, które „podpadły” komunistycznemu reżimowi.

Trzeba go wkleić do podręczników z historii, bo być może to Macierewicz wygrał bitwę pod Grunwaldem, a my jeszcze tego nie wiemy – ironizował Magdalena Środa.

A na pewno Turkom dał odpust – uzupełnił Konarzewski.

Warto przeczytać: Magdalena Ogórek o zachowaniu Tomasza Lisa: „Na sek·sizm zawsze odpowiem”

Podziel się