Szukaj

Magdalena Środa i Tomasz Lis załamani wynikami najnowszego sondażu. „Od tego kraju to się chyba i Bóg i rozum odwrócił”

24-06-2017 18:29
Magdalena Środa Fot. Radosław Cetra / wikimedia.org / CC BY 2.0
Podziel się

Magdalena Środa, jedna z czołowych przedstawicielek ruchu feministycznego w Polsce z nieukrywaną rozpaczą komentowała wyniki najnowszego sondażu wyborczego Ipsos, w którym PiS zdobył 42% głosów, a Kukiz’15 12%. „Dzisiejsze sondaże dla OKO press – porażające!” - napisała na Facebooku.

Lewicowa publicystka komentując wyniki sondażu, tłumaczyła je rzekomym sentymentem Polaków do czasów... komunizmu.

41% dla PiS, 12% dla Kukiza. Właściwie rozumiem dlaczego komunizm w Polsce tak dobrze się trzymał: ludzie lubią autorytaryzm, lubią jak władza nimi zarządza byleby tylko gotówkę dawała. W PRLu gotówki co prawda było mało, ale polityka socjalna: wczasy, żłobki, przedszkola, a zwłaszcza system przywilejów dla posłusznych - imponujący! Po co komu demokracja, po co trójpodział władzy? Wielu i z cenzurą nie było źle, bo po co komu wolność słowa? Na kolację się nie zje. A do tego to poczucie narodowej dumy – napisała Środa.

Koniecznie przeczytaj: Tomasz Lis uporczywie atakował Donalda Trumpa. Takiej riposty się nie spodziewał

Czytaj też: Tomasz Lis zaciekle atakował rząd. Po tej ripoście musiał spuścić z tonu

W PRLu też nam mówiono na czym polega prawdziwy patriotyzm (zdjęcia Gierka w każdej klasie) i że wszelkie zło bierze się z knowań obcych. Życie było proste i poukładane jak cep. Po co komu Europa? Mamy swoich żołnierzy wyklętych i żadne inne ideały nie są nam potrzebne – dodała, wyśmiewając polski patriotyzm.

Najbardziej kuriozalne argumenty Środa zostawiła jednak na koniec. Etyk i feministka odwołała się bowiem do... chrześcijaństwa.

Po co komu chrześcijaństwo? Mamy ojca Rydzyka. Poza tym Nasz kościół mówi jak jest i jak ma być a ma być po bożemu, z Kaczyńskim, Szydło i Szyszką w świetlaną przyszłość. Od tego kraju to się chyba i Bóg i rozum odwrócił… - tragizowała Środa.

Internauci szybko wyrazili swoje „ubolewanie” ciężkim losem Środy.

Oczywiście nie tylko publicystkę załamały wyniki sondażu. Komentarz, który umieścił na swoim koncie na Twitterze Tomasz Lis jest więcej niż wymowny…

Warto przeczytać: Magdalena Ogórek ostro do Wiesława Dębskiego. Spięcie na antenie [WIDEO]

Podziel się