Szukaj

O tym przemówieniu Andrzeja Dudy będzie się mówić jeszcze długo – nagranie znów robi furorę wśród internautów [wideo]

04-04-2018 16:40
Andrzej Duda Srebrne Usta 2017 Fot. Polskie Radio / YouTube / screen YouTube
Podziel się

Radio Trójka od kilku lat organizuje plebiscyt „Srebrne Usta”. Jest to konkurs, podczas którego nagradza się polityka, który w danym roku najbardziej zapadł Polakom w pamięci za sprawą swojego przemówienia. Wśród faworytów znajduje się Andrzej Duda.

W poprzednich latach „Srebrne Usta” wędrowały do Marka Suskiego, Ryszarda Petru czy Elżbiety Bieńkowskiej. W 2017 roku również pojawiło się wiele wypowiedzi polityków, które mogły zapaść w pamięci – na przykład „San Escobar” Witolda Waszczykowskiego. Znalazły się również kandydatury posłów opozycji, między innymi Sławomira Neumanna czy Ryszarda Petru.

Wśród faworytów wymieniany jest również Andrzej Duda oraz jego przemówienie wygłoszone na Uniwersytecie Rzeszowskim. Prezydent przekonywał wówczas, że „cały czas się czegoś uczy”.

Koniecznie przeczytaj: Dzisiaj obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Prezydent Andrzej Duda zachęca do wywieszenia barw narodowych [wideo]

Czytaj też: Prezydent Andrzej Duda zabrał głos ws. 2-letniego Alfiego Evansa: „Być może potrzeba jedynie nieco dobrej woli po stronie decydentów”

Ja państwu powiem, że ja pracuję cały czas, cały czas czegoś się uczę, bez przerwy. Ja się uczę w mieszkaniu, ja się uczę w samochodzie, kiedy jadę, w samolocie kiedy lecę, jak się cały czas czegoś uczę. Jak się nie uczę tego, co mam powiedzieć, to się uczę tego, co będę chciał kiedyś powiedzieć i wydaje mi się, że warto, w związku z tym, więc czytam jakąś książkę. Jeżeli nie, to siedzę i uczę się języka, nowe słówka. Cały czas się czegoś uczę, bo uważam, że to jest jedyna droga do tego, żeby cały czas trzymać się na wysokim „C”.

Oto nagranie, które dzięki plebiscytowi przeżywa właśnie drugą młodość:

Warto przeczytać: „Ubaw i żenada. 24 godziny potrzebowali, żeby to wydumać” – prezydent Andrzej Duda ostro krytykuje TVN24 [foto + wideo]

Podziel się