Szukaj

Spot z okazji wizyty Donalda Trumpa w Polsce [WIDEO]

04-07-2017 10:14
Spot z okazji wizyty Donalda Trumpa w Polsce Fot. Fundacja Inicjatyw Młodzieżowych / YouTube / screen YouTube
Podziel się

W sieci pojawił się klip przygotowany w związku z wizytą amerykańskiego prezydenta w Polsce. Spot to także zaproszenie na przemówienie, które Donald Trump wygłosi w czwartek na placu Krasińskich w Warszawie.

Główną częścią filmu są fragmenty przemówienia Donalda Trumpa z siedziby Kongresu Polonii Amerykańskiej.

Polska była zawsze wspaniałym przyjacielem Ameryki i od czasów jej założenia łączyły nas bliskie stosunki i tak ważny sojusz w walce o wolność. (…) Jesteśmy zobowiązani do wspierania silnej Polski i silnej Europy Wschodniej. Obiecuję Wam, że administracja Trumpa będzie prawdziwym przyjacielem Polski – to słowa, które Trump wypowiedział jeszcze w kampanii wyborczej.

Koniecznie przeczytaj: Prawica w USA chwali Donalda Trumpa za planowaną wizytę w Polsce

Czytaj też: Przyjęcie Donalda Trumpa w Polsce i w Niemczech. Wymowne porównania [FOTO]

W spocie pojawiają się także fragmenty wystąpień polskich polityków - prezydenta Andrzeja Dudy i premier Beaty Szydło. Klip nawiązuje także do republikańskich przywódców USA – widać Ronalda Reagana i George’a Busha. Tłem dla materiału jest panorama Warszawy oraz zdjęcia z przyjazdu amerykańskich wojsk do Polski.

Uroczyste przemówienia Prezydenta USA Donalda Trumpa oraz Prezydenta RP Andrzeja Dudy odbędą się w czwartek 6 lipca na placu Krasińskich w Warszawie. Po tych wystąpieniach na błoniach Stadionu PGE Narodowy zaplanowano specjalny piknik. Współorganizatorami imprezy są Fundacja Inicjatyw Młodzieżowych, MON i ambasada USA w Polsce.

Warto przeczytać: Polski aktor pisze do Donalda Trumpa list i... domaga się odszkodowania

Podziel się