Szukaj

Wiadomo, kim jest kobieta, która spoliczkowała działaczkę KOD-u. Złożyła rezygnację z urzędu [wideo]

02-09-2018 21:27
Działaczka KOD-u spoliczkowana Fot. wolne.media.pl / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Ustalono tożsamość kobiety, która spoliczkowała działaczkę KOD-u. Incydent, który miał miejsce wczoraj w stolicy podczas obchodów Dnia Weterana odbił się szerokim echem w mediach.

W uroczystościach na pl. Piłsudskiego uczestniczył prezydent Andrzej Duda. Pojawili się również zwolennicy opozycji, którzy próbowali zwrócić na siebie uwagę. Grupa osób wykrzykiwała m.in. hasło „Konstytucja”. Nie spodobało się to jednej z kobiet, która podeszła do działaczki KOD-u i wymierzyła jej policzek.

Koniecznie przeczytaj: Dominika Wielowieyska porównała Lecha Kaczyńskiego do Bronisława Komorowskiego. Mocna odpowiedź dziennikarza i internautów [foto]

Czytaj też: Lis ironizuje z KOD: „Geriatryczny lennonizm”

Więcej pisaliśmy o tym tutaj: Krzyczała „Konstytucja”. Została spoliczkowana. „Zamknij się głupia babo” [wideo]

Szybko ustalono kim, jest kobieta. Okazało się, że to to Dominika Arendt-Wittchen, pełnomocnik wojewody dolnośląskiego do spraw obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Jak poinformował dzisiaj sam wojewoda dolnośląski, kobieta złożyła rezygnację z urzędu.

Sprawę skomentował szef MSWiA Joachim Brudziński.

Minister zaznaczył, że potępia użycie przemocy fizycznej.

Nie wszyscy jednak krytykowali zachowanie kobiety. Dziennikarz Marcin Rola uważa, ze kobieta zachowała się honorowo. Podobne zdanie miał działacz opozycji PRL Krzysztof Wyszkowski.

Część internautów również poparła kobietę.

Innym nie spodobało się używanie przemocy.

Przypominano równocześnie, że spoliczkowana działaczka KOD-u znana jest z agresywnych zachowań i sama uciekała się do przemocy fizycznej.

Warto przeczytać: KOD w Legnicy: „Nas nie interesuje martyrologia”, „Bo jest jak było” i teatrzyk Jachiry z kukłą Kaczyńskiego [WIDEO]

Podziel się