Szukaj

Kolejne zapisy rozmów z ks. Sową. Nazywa Palikota… bogiem

11-06-2017 23:57
Janusz Palikot Fot. Adrian Gryciuk / wikimedia.org / CC BY-SA 3.0
Podziel się

Afera taśmowa ponownie stała się jednym z głównych tematów w mediach. Głównie za sprawą księdza Kazimierza Sowy, który jest bohaterem większości opublikowanych ostatnio nagrań. Duchowny szokuje nie tylko wulgarnym językiem czy mocnym uwikłaniem w politykę.

TVP. Info opublikowała w niedzielę zapis kolejnej rozmowy nagranej w restauracji „Sowa & Przyjaciele”. Na materiale zarejestrowanym prawdopodobnie 7 lutego 2014 r. ks. Sowa, a także Włodzimierz Karpiński (były minister skarbu) i Marian Janicki (były szef BOR) rozmawiają o Januszu Palikocie.

Pojawiają się odniesienia do wywiadu, którego Karpiński udzielił „Rzeczpospolitej” w 2010 r. Polityk nazwał w nim Palikota „Lepperem PO”.

Koniecznie przeczytaj: Ks. Cisło po raz kolejny przekonuje do niesienia pomocy uchodźcom na miejscu [WIDEO]

Czytaj też: Wpadka posła Nowoczesnej. „Nie trzeba wylewywać mleka z kąpieli” [WIDEO]

Pierwszy kwartał, nie? Wszyscy są zakochani w Palikocie. Może nie wszyscy ale ci co są niezakochani nie ogłaszają tego. Ja mówię: Wie pani co? Tak uważam. Niech pani pisze. Wydrukowała na trzeciej stronie Rzeczpospolitej: „Lepper Platformy”, Janusz Palikot drobny drukiem. Ja przychodzę do sejmu i czuję, że jestem sam - wspomina Karpiński.

Miał takie powodzenie, taką pozycję (…) był bogiem, był bogiem – tak Palikota, lidera skrajnej lewicy, walczącego z Kościołem katolickim... opisuje ksiądz Sowa.

Wtedy Biernat ukuł taką supozycję, że ja jestem zblatowany ze Schetyną, że jestem Tuskobójcą – kontynuuje Karpiński.

Ale był taki moment, że Palikot omotał wszystkich, kierownika też – dodaje gen. Marian Janicki, który nawiązuje do ówczesnej sytuacji w PO.

Warto przeczytać: Duchowny o rzeczywistej pomocy, jaką Polska kieruje na Bliski Wschód [WIDEO]

Podziel się