Szukaj

Kto wygrałby w II turze wyborów prezydenckich? Andrzej Duda czy Donald Tusk? Zaskakujące wyniki sondażu

21-04-2017 22:52
Donald Tusk podczas przemówienia flickr.com / CC BY-SA 2.0
Podziel się

Wielu komentatorów zwraca uwagę, że opozycja w osobie Donalda Tuska widzi swoją szansę na przejęcie władzy. Niektóre sondaże pokazują, że może to być to dość opłacalna strategia polityczna.

Z najnowszego badania opinii publicznej, który został przeprowadzony w dniach 20-21.04.2017 roku przez Instytut Badań „Pollster” na zlecenie „Se.pl” i Nowej TV, wynika, że jeżeli w przyszłych wyborach prezydenckich do drugiej tury przeszliby aktualnie urzędujący Andrzej Duda i były premier Donald Tusk, to ten drugi polityk miałby zagwarantowane zdecydowane zwycięstwo. Obecny szef Parlamentu Europejskiego otrzymałby 49% głosów, a wywodzący się z Prawa i Sprawiedliwości prezydent 39%. 12% stanowią osoby niezdecydowane.

Koniecznie przeczytaj: Donald Tusk w mało dyplomatyczny sposób komentuje wynik wyborów we Francji

Czytaj też: Tusk pochwalił się przeczytaną książką, jednak jej autor ostro zareagował

Sondaż został przeprowadzony na próbie 1007 osób, a najbliższe wybory prezydenckie odbędą się dopiero w 2020 roku, jednak tak duże poparcie dla Donalda Tuska w porównaniu z przecież cieszącym się sporą popularnością prezydencie powinno był dla partii rządzącej pewnym sygnałem ostrzegawczym.

Warto przeczytać: Nowy odcinek „Ucha Prezesa”. Pojawili się Piłsudski, Gomułka, Goebbels, Napoleon, Mussolini, a nawet… Donald Tusk [WIDEO]

Podziel się