Szukaj

Najnowsze badanie polskiej opinii publicznej. Aż 33,6% Polaków opowiedziało się za wyjściem z UE [foto]

09-01-2019 20:12
Polska Fot. Piotr Drabik / flikcr.com / CC BY 2.0
Podziel się

Jak wynika z najnowszego sondażu przeprowadzonego na zlecenie europosła partii Wolność, Dobromira Sośnierza aż 33,6% Polaków opowiedziało się za wyjściem naszego kraju z Unii Europejskiej.

Badania zostały przeprowadzone w dniach 16-18 listopada 2018 roku przez Estymator wśród 1500 dorosłych osób.

Jak możemy przeczytać w raporcie, znacznie więcej entuzjastów UE jest w starszych grupach wiekowych:

Sceptycy są wyraźnie młodsi od entuzjastów UE. Odsetek osób w wieku od 18 do 39 lat wynosi wśród sceptyków aż 42,8 proc., podczas gdy wśród entuzjastów jedynie 26,2 proc. Wynika z tego, że z czasem odsetek sceptyków będzie się wśród Polaków systematycznie powiększał.

Koniecznie przeczytaj: To trzeba zobaczyć. Polski europoseł nokautuje unijną logikę. Wystarczyło zacytować jedno zdanie [wideo]

Czytaj też: Komisja Europejska chwali Polskę za decyzję o odstrzale dzików. „To niezbędny krok w celu ograniczenia afrykańskiego pomoru świń”

Wyniki sondażu podczas środowej konferencji prasowej skomentował sam europoseł Dobromir Sośnierz, który zauważył, iż czas euroentuzjastów powoli przemija:

Jeżeli przedstawimy prawdziwe informacje o tym, jakie są rzeczywiste nasze koszty uczestnictwa w Unii, jaki jest bilans zysków i strat, to już w tej chwili 1/3 ludzi jest w stanie zagłosować za wyjściem z Unii Europejskiej. Wyżyny euroentuzjastów są w grupach najstarszych wiekowo, a im młodsze pokolenie, tym więcej jest przeciwników Unii.

Warto przeczytać: Nokaut w internetowej sondzie wyborczej. Miażdżąca przewaga koalicji Wolność-Ruch Narodowy [sonda]

Podziel się