Szukaj

Ciekawa sonda na stronie policji. Zdecyduj, czy chcesz, aby policyjne interwencje były nagrywane [SONDA]

16-10-2017 15:05
Samochód polskiej policji Fot. Lukas Plewnia / flickr.com / CC BY-SA 2.0
Podziel się

Na oficjalnym koncie Polskiej Policji na Twitterze pojawiła się sonda, na którą na pewno warto zwrócić uwagę. Można w niej wyrazić swoje zdanie na temat pomysłu dotyczącego wyposażenia funkcjonariuszy w kamery, które nagrywałyby podejmowane przez nich interwencje.

Pomysł rejestrowania pracy policji przy pomocy kamer zamontowanych na mundurach nie jest nowy. Takie rozwiązanie od dawna funkcjonuje choćby w Stanach Zjednoczonych. Nagranie z interwencji stanowi dowód i ułatwia później rozwiązywanie spornych sytuacji np. między osobą zatrzymaną a funkcjonariuszem policji.

O dodatkowym wyposażeniu policji w kamery mówił w wrześniu minister spraw zagranicznych Mariusz Błaszczak, który wyjaśnił, że od jesieni takie rozwiązanie będzie testować część policjantów. Program na razie ma charakter pilotażowy.

Koniecznie przeczytaj: Oburzająca interwencja brzeskiej policji. Zepsuli parze młodej wesele, bo… uciekł im motocyklista [WIDEO]

Czytaj też: Kompromitacja holenderskiej policji. Nie byli w stanie poradzić sobie z jednym imigrantem z Maroka [WIDEO]

To jest rozwiązanie, które będzie dotyczyło drogówki, ale również patroli interwencyjnych. W sytuacji spornej będziemy mieć dowód rozstrzygający, czy doszło do naruszenia prawa, czy też nie, w obie strony – powiedział szef MSWiA.

Teraz policja postanowiła o zdanie zapytać obywateli. Sonda na oficjalnym koncie na Twitterze jest aktywna od wczoraj. Wyrazić swoją opinię można jeszcze przez 6 dni. Jak na razie poparcie dla takiego rozwiązania jest ogromne – aż 93% głosujących popiera pomysł rejestrowania przez kamery akcji policji.

Warto przeczytać: Belgia: nieudana interwencja policji. Ścigany zdążył zbiec dzięki pomocy muzułmanów [WIDEO]

Podziel się