Szukaj

Łódź: Śmiertelny wypadek spowodowany przez pijanego Ukraińca. Nie żyje 21-letnia dziewczyna [foto]

17-10-2018 18:54
Wypadek w Łodzi Fot. Łódzka Policja / lodz.policja.gov.pl / screen
Podziel się

20-letni Ukrainiec, który prowadził pod wpływem alkoholu, doprowadził dzisiaj do tragicznego wypadku w Łodzi. Śmierć poniosła 21-letnia kobieta, która jechała z nim jako pasażerka.

Do wypadku doszło 17 października o godz. 4.00 na ul. Narutowicza w okolicach Placu Dąbrowskiego w Łodzi. 20-letni obywatel Ukrainy kierujący Hyundaiem Coupe stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w mur posesji, a potem w ścianę kamienicy.

Mimo reanimacji, zmarła 21-letnia kobieta, która siedziała na miejscu pasażera.

Ukrainiec uszkodził również dwa inne pojazdy zaparkowane przy ulicy.

Kierowca z obrażeniami głowy i nóg został przewieziony do szpitala. Badanie trzeźwości wykazało, że miał w organizmie prawie dwa promile alkoholu. 20-latek przebywa obecnie w placówce medycznej, gdzie jest pilnowany przez policję.

Koniecznie przeczytaj: Ślaskie: Tragiczny wypadek w Raciborzu. Pijany kierowca zabił małżeństwo [foto]

Czytaj też: Marokański okręt wojenny ostrzelał łódź z nielegalnymi imigrantami. Przemytnicy nie reagowali na wezwania

Prawdopodobnie po wyjściu ze szpitala usłyszy zarzuty. Za spowodowanie wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym w stanie nietrzeźwości mężczyźnie grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Radio ZET informuje, że ofiarą wypadku była 21-letnia obywatelka Ukrainy, stypendystka Programu Stypendialnego dla Polonii z Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej. W tym roku rozpoczęła studia licencjackie na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna.

Warto przeczytać: Jest list gończy za Gruzinem podejrzanym o gwałt i morderstwo 28-latki z Łodzi. Ma czerwoną notę Interpolu [foto]

Podziel się