Szukaj

Prokuratura wszczęła śledztwo ws. śmierci Piotra Pawłowskiego. Są poważne podejrzenia wobec osób trzecich

10-10-2018 19:20
Piotr Pawłowski Fot. Bosse Steinar ‏ / Twtter.com / screen Twitter
Podziel się

Jak poinformowało Radio Zet, Piotr Pawłowski, który zmarł w nocy z niedzieli na poniedziałek, mógł paść ofiarą błędu medycznego. W związku z tym prokuratura wszczęła śledztwo wyjaśniające okoliczności jego śmierci. Na czwartek zaplanowano przeprowadzenie sekcji zwłok.

Z relacji mediów wynika, że Piotr Pawłowski od 4 października br. w stanie ciężkim przebywał w szpitalu. Wcześniej mężczyzna stracił przytomność w domu. Rodzina zarzuca służbom medycznym, że został za późno zaintubowany.

Z ustaleń Radia Zet wynika, iż badania przeprowadzone w szpitalu wykluczyły zawał serca, udar oraz zator żył, natomiast tomografia komputerowa wykazała, że mężczyzna mógł umrzeć z powodu niedotlenienia mózgu.

Koniecznie przeczytaj: Prokuratura wszczęło śledztwo ws. wpisów posła Adam Andruszkiewicza. „Powinna ścigać poważnych przestępców” [foto]

Czytaj też: Kolejny wyrok ws. znanego dziennikarza. Piotr Najsztub tym razem musi zapłacić… 3 tys. złotych

Śledczy zajmujący się tą sprawą chcą ustalić, dlaczego przez godzinę pacjent nie został skutecznie zaintubowany w domu przez ratowników oraz z jakiego powodu czekał przez kolejne 21 minut na ten zabieg na szpitalnym oddziale ratunkowym.

Szpital, w którym przebywał Piotr Pawłowski złożył kondolencje jego najbliższym i przy okazji zapowiedział wszczęcie wewnętrznego postępowania wyjaśniającego.

Piotr Pawłowski urodził się w Legionowie w 1966 roku. Przez wiele lat mieszkał i pracował w Warszawie. W 1982 roku niefortunnie skoczył do wody na główkę, w wyniku czego złamał kręgosłup i doznał całkowitego paraliżu. Pomimo tego, był później aktywnym dziennikarzem, działaczem społecznym, pracującym na rzecz likwidacji barier architektonicznych, cyfrowych, społecznych i prawnych, a także twórcą i prezesem Fundacji Integracja i Stowarzyszenia Przyjaciół Integracji.

Warto przeczytać: Piotr Kraśko i Kinga Rusin w ogniu krytyki. Według internautów dziennikarze TVN atakowali swojego gościa [wideo]

Podziel się