Szukaj

Chwile grozy w stolicy. W jednym z warszawskich mieszkań z prania w „wypełzło dziwne stworzenie”. Było jadowite

29-01-2019 17:13
Skolopendra Fot. Straż Miejska m.st Warszawy / strazmiejska.waw.pl / screen
Podziel się

Jak donosi warszawska straż miejska, w sobotę funkcjonariusze otrzymali nietypowe zgłoszenie. Otóż jedna z mieszkanek stolicy poinformowała, że z jej prania „wypełzło dziwne stworzenie”. Podczas podjętej interwencji okazało się, iż była to jadowita skolopendra paskowana. Po odłowieniu została przetransportowana do zoo.

Inspektor Jerzy Jabraszko z referatu prasowego straży miejskiej w rozmowie z mediami powiedział, że gdy funkcjonariusze straży miejskiej przybyli na miejsce, zastali bardzo przestraszoną kobietę. Jak dodał, po złapaniu zwierzęcia, okazało się, że jest to 12-centymetrowa jadowita skolopendra paskowana, która prawdopodobnie uciekła hodowcy: 

W mieszkaniu zastaliśmy przerażoną matkę z półtorarocznym dzieckiem. Z jej relacji wynikało, że zbierając suche pranie wypełzło z niego dziwne stworzenie. Jest duże prawdopodobieństwo, że uciekła hodowcy. Funkcjonariusze po odłowieniu skolopendry pomogli kobiecie sprawdzić mieszkanie, by mieć pewność, że nie ma w nim więcej tego rodzaju drapieżników. Skolopendra została przewieziona do warszawskiego zoo.

Koniecznie przeczytaj: Straż Miejska nazywa „babcię od bułek” przestępcą i grozi organizatorom zbiórki

Czytaj też: Hanna Gronkiewicz-Waltz zemściła się na kolegach z Platformy Obywatelskiej? Straż Miejska założyła blokady podczas spotkania Rady Krajowej [foto]

Skolopendra paskowana to największa i najmasywniejsza skolopendra zamieszkująca Europę. Naturalnie występuje na wzgórzach oraz górach w Hiszpanii, Francji, Włoch, Grecji, a także Afryki Północnej.

Warto przeczytać: „Bohaterska” Straż Miejska z Zakopanego kończy pokaz ulicznego mima. Jednoznaczna reakcja ludzi [WIDEO]

Podziel się