Szukaj

Skandaliczne zachowanie profesora UW! Piotr Balcerowicz namawia studentów i pracowników uczelni do udziału w Strajku Kobiet!

02-10-2016 15:19
Piotr Balcerowicz zachęca na Facebooku do udziału w Strajku Kobiet Fot. Piotr Balcerowicz / Facebook
Podziel się

Profesor Uniwersytetu Warszawskiego, Piotr Balcerowicz zaapelował do swoich studentów, a także do pracowników uczelni, aby nie pojawiali się w poniedziałek na uczelni. Kulturoznawca chce w ten wesprzeć zaplanowany na 3 października Strajk Kobiet, organizowany przez feministyczne i lewicowe środowiska protest przeciw zaostrzaniu prawa antyaborcyjnego.

Balcerowicz opublikował na facebookowym profilu Samorządu Studentów Wydziału Orientalistycznego UW następujący apel:

W związku z pojawiającymi się pytaniami informuję, że uważam nieobecność na zajęciach poniedziałkowych - motywowaną udziałem w ogólnopolskim strajku - nie tylko za usprawiedliwioną, ale nawet za zalecaną.

Tym samym też szczerze zachęcam - i namawiam wszystkich - do strajku w obronę elementarnych praw kobiet do decydowania o własnym ciele i losie.

Koniecznie przeczytaj: „Czarny protest” pod logiem… Solidarności. Tomasz Lis zachwycony

Czytaj też: Cejrowski skrytykował na Facebooku „czarny protest”. Odzew internautów rekordowy!

Wykładowca na koniec dodał też, że do udziału w poniedziałkowym proteście zachęca zarówno studentów, jak i pracowników uczelni. Dodał też, że będzie wdzięczny za „upowszechnianie tej namowy”.

Warto przeczytać: „Czarny protest” pod domem Jarosława Kaczyńskiego

Podziel się