Szukaj

Skandaliczne wpisy byłego ministra kultury Andrzeja Celińskiego: „Jarosławie Kaczyński – wy****dalaj” [foto]

15-01-2019 01:22
Andrzej Celiński Fot. Onet Rano / You Tube/Twitter / screen
Podziel się

Po śmierci Pawła Adamowicza w poniedziałek ulicami wielu miast przeszły marsze przeciwko nienawiści. Nie wszyscy jednak potrafili uszanować tragedię. Uwagę zwracają skandaliczne wpisy, jakie zamieścił w mediach społecznościowych Andrzej Celiński, były minister kultury z ramienia SLD.

Po bestialskim ataku na prezydenta Gdańska apelowano o niewykorzystywanie tragedii do walki politycznej i powstrzymania się od skrajnych komentarzy. Politycy mówili o potrzebie walki z mową nienawiści. Na apele pozostał głuchy Andrzej Celiński, który opublikował na Twitterze dwa bulwersujące wpisy.

Jarosławie Kaczyński – WYPI*RDALAJ

- napisał na Facebooku Celiński [w originale bez cenzury – red.].

Koniecznie przeczytaj: Nowe informacje ws. zabójcy prezydenta Pawła Adamowicza. „Wcześniej był pod Pałacem Prezydenckim w Warszawie”

Czytaj też: Niewiarygodne. Oto, co ogłosił Jerzy Owsiak tuż po pogrzebie Pawła Adamowicza. „Szczyt hipokryzji” [wideo]

Dudek jak zwykle pieprzy. Nie mówi o marginesie. Mówi o odpowiedzialności. A swojej? IPN? Jakoś nie mówi. Amnezja? Ale jak mądrze pieprzy. W pieprzeniu mistrz

- dodał w kolejnym poście były minister kultury.

Zdaje się, że były minister na dziś już zakończył protesty przeciw mowie nienawiści i zadumę nad śmiercią p. Adamowicza

- skomentował dziennikarz „Do Rzeczy” Wojciech Wybranowski.

Andrzej Celiński w latach 2001–2002 sprawował funkcję ministra kultury w rządzie Leszka Millera, od 2012 do 2015 był przewodniczącym Partii Demokratycznej. Był senatorem I i II kadencji, posłem na Sejm II, IV, VI kadencji.

Warto przeczytać: „Wskoczył w esbeckie szambo”. Jarosław Kaczyński ostro komentuje agenturalną przeszłości Kazimierza Kujdy

Podziel się