Szukaj

Skandaliczne słowa Cimoszewicza w TVN: „Wszedł cham w zabłoconych gumofilcach do salonu, wypróżnił się...” [WIDEO]

21-12-2017 18:57
Włodzimierz Cimoszewicz Fot. Damian Cygan / Twitter / screen Twitter
Podziel się

Włodzimierz Cimoszewicz, który wypowiadał się wczoraj w TVN24 w sprawie wdrożenia przez KE art. 7 Traktatu UE przeciwko Polsce, nie szczędził krytyki pod adresem polityków Prawa i Sprawiedliwości. Były premier posunął się przy tym do wyjątkowo szokującego porównania.

W opublikowanym dzisiaj przez portal wyborcza.pl wywiadzie były premier rządu i były minister spraw zagranicznych Włodzimierz Cimoszewicz stwierdził, że Polska sama jest sobie winna, że Komisja Europejska uruchamia wobec niej art. 7 Traktatu UE.

Dobra decyzja w złej sytuacji. Polska, niestety, na to zasługuje, a Komisja zachowuje się konsekwentnie… - powiedział polityk.

Mocnych słów nie brakowało także w czasie wczorajszego wywiadu Cimoszewicza dla TVN24, w trakcie którego były premier ocenił reakcję polityków PiS na decyzję KE.

Koniecznie przeczytaj: Szef SLD bronił „honoru” Wojciecha Jaruzelskiego. Dziennikarka Polskiego Radia nie wytrzymała. Nokautująca riposta [WIDEO]

Czytaj też: Zadziwiająca sytuacja na konferencji. Lubnauer do posłów Nowoczesnej: „Uśmiechy, przypominam” [WIDEO]

Słuchając tych aroganckich, bardzo pewnych siebie, kpiących wypowiedzi, dzisiaj pomyślałem sobie, przepraszam, że posłużę się takim przykładem: wszedł cham w zabłoconych gumofilcach do salonu, wypróżnił się i rechocząc mówi „nic mi zrobicie – stwierdził Cimoszewicz.

Jego słowa wywołały falę krytyki w mediach społecznościowych. Wydaje się, że były premier swoimi słowami „przebił” nawet byłego szefa MSZ w rządzie PO-PSL Radosława Sikorskiego, który nazwał polską premier… „wrednym babsztylem”. Więcej tutaj: Po mocnych słowach Beaty Szydło Sikorskiemu puściły hamulce: ,,Wredny babsztyl śmie…”. Myślał, że spotkają go pochwały, tymczasem…

Cimoszewicz krytykował także decyzję prezydenta Andrzeja Dudy, który oświadczył wczoraj, że zamierza podpisać ustawy o SN i KRS. Były premier zarzucił prezydentowi „butę” i „arogancję”, która według niego wynika z „braku chęci pojęcia dialogu z KE”.

Niektóre z komentarzy internautów poniżej:

Warto przeczytać: Cimoszewicz zarzekał się, że „unika języka nienawiści”. Wtedy dziennikarz zaczął cytować... [wideo]

Podziel się