Szukaj

Skandaliczne „Mistrzostwa świata w strzelaniu do narodowców” na FB. „Strzelaj do zwierząt”

23-10-2016 18:23 (aktualizacja: 24-10-2016 20:40)
Mistrzostwa świata w strzelaniu do narodowców Fot. nieznany / Facebook
Podziel się

Tym razem na Facebooku, „z okazji” 11 listopada, powstała strona, która zachęca do strzelania do… narodowców. Choć event zapewne miał być formą satyry, to jednak, po przeczytaniu opisu wydarzenia, ciężko patrzeć na całą sprawę z „przymrużeniem oka”.

Wydarzenie nazwane „Mistrzostwa świata w strzelaniu do narodowców” zaplanowane zostało na 11 listopada w godzinach: 11:00 – 21:37. Wtedy w stolicy odbędzie się Marsz Niepodległości organizowany przez środowiska narodowe i patriotyczne.

W opisie strony na Facebooku napisano:

Jesteś policjantem? A może masz ochote postrzelać troche do narodowców?
Trafiłeś idealnie mistrzostwa te organizowane są z dedykacją dla ludzi takich jak ty. Event będzie odbywał się w naszej kochanej Warszawce rujonwanej co każde swięto niepodległości i by uwolnic ja od zdewastowania wybraliśmy takie a nie inne miejsce.
Więc wez swoją wiatrówkę i strzelaj do zwierząt, dla najlepszych przewidziany jest tytuł mistrza Polski oraz cenne nagrody rzeczowe.

Koniecznie przeczytaj: Nawet „Wyborcza” pisze o „czystkach narodowców na Facebooku”. Skasowano profil Marszu Niepodległości, ONR, MW i inne

Czytaj też: Niesamowite zaproszenie na Marsz Niepodległości 2016 [WIDEO]

Jawne zachęcanie do strzelania do ludzi i porównywanie ich do zwierząt to już zdecydowanie przekroczenie granicy dobrego smaku, jeżeli wręcz nie nawoływanie do przestępstwa.

Do niedzieli (23 października) wydarzenie zdążyło polubić ponad 900 osób, internetów obserwujących stronę było ponad 2,5 tys. Na szczęście, nasz czytelnik poinformował nas dzisiaj, że Facebook zareagował na jego zgłoszenie i „Mistrzostwa świata w strzelaniu do narodowców” zostały usunięte z serwisu.

 

Mistrzostwa świata w strzelaniu do narodowców na FB

Warto przeczytać: Oficjalna odpowiedź Andrzeja Dudy ws zaproszenia na Marsz Niepodległości

Podziel się