Szukaj

Skandaliczne i bluźniercze słowa Mazguły. „Śmierć Jezusa groteskowa i wymuszona w obliczu… [FOTO]

30-10-2017 20:09
Adam Mazguła o śmierci Piotra S. Fot. Adam Mazguła / wikimedia.org/ Facebook
Podziel się

Adam Mazguła obecnie powszechnie kojarzony z KOD-em, stał się antybohaterem środowisk prawicowych, kiedy określił stan wojenny mianem „kulturalnego wydarzenia”. Teraz były wojskowy posunął się jeszcze dalej.

Oficer stanu wojennego i były członek PZPR nadal prowadzi walkę z „reżimem” PiS. Adam Mazguła, tak jak wiele przedstawicieli opozycji, w tym celu wykorzystuje śmierć Piotra S., mężczyzny, który podpalił się w centrum Warszawy 19 października. 54-latek zmarł wczoraj w szpitalu.

Były wojskowy nie tylko gloryfikuje tragiczną śmierć mężczyzny, którą określa mianem „męczeńskiej”. Mazguła dopuszcza się bluźnierstwa, zestawiając ją ze śmiercią Jezusa na krzyżu, która według niego była „groteskowa” i „wymuszona”.

Koniecznie przeczytaj: Nie żyje mężczyzna, który podpalił się w Warszawie. Niemal od razu pojawiły się pierwsze polityczne komentarze…

Czytaj też: Jerzy Stuhr uważa, że Cezary Pazura popełnił… bluźnierstwo. Aktor odpowiada

Pan Piotr oddał wszystko, co miał najcenniejszego, życie. Wybrał męczeńską śmierć w imię wolności, nie dla siebie, dla innych ludzi. Jakże groteskowa wydaje się wymuszona śmierć na krzyżu zbawcy świata w obliczu tego samospalenia. Zwykły szary człowiek, a tak niezwykły – pisze Mazguła w haniebnym wpisie na Facebooku.

Dla dodania dramatyzmu, dołącza zdjęcie płonącego mężczyzny.

Warto przeczytać: Szokujące zeznania i bezczelna prośba zamachowca z Manhattanu. Donald Trump chce dla islamisty kary śmierci

Podziel się