Szukaj

Dariusz Matecki ujawnił, jak wyglądała debata w Muzeum Żydów Polskich. Jego relacja ujawnia bulwersujący sposób działania tej instytucji [wideo]

20-03-2018 15:42
Skandaliczna debat w POLIN-ie Fot. Dariusz Matecki / Twitter.com / screen Twitter
Podziel się

Znany vloger Dariusz Matecki opublikował filmy i zdjęcia ukazujące to, w jaki sposób Muzeum Żydów Polskich zorganizowało debatę o wydarzeniach z Marca '68. Na zamieszczonych w internecie materiałach widzimy m.in., że do rozmowy zaproszono jedynie publicystów związanych z jednym środowiskiem politycznym. Gdy zaś Krzysztof Bosak próbował zadać pytanie, został zagłuszony przez widownię, a prowadzący dyskusję dziennikarz odmówił udzielenia odpowiedzi.

Dariusz Matecki w swoich Tweetach poinformował najpierw, jak wyglądała kontrola gości z zzagranicy, a jak zorgnizowanych grup z Polski. Otóż okazuje sie, że ci pierwsi byli wyraźnie uprzywilejowani:

Jestem właśnie w @polinmuseum, Polacy kontrolowani szczegółowo, czekają w długiej kolejce a wycieczka z #Izrael przechodzi bez jakiejkolwiek kontroli. To jest kurwa prawdziwa twarz dyskryminacji i #antyponizm na polskiej ziemi, za polskie pieniądze

Koniecznie przeczytaj: Społeczność żydowska współpracowała ze Stalinem – Stanisław Michalkiewicz w bezpośredni sposób tłumaczy, jak wyglądał Marzec ’68 [wideo]

Czytaj też: Premier Mateusz Morawiecki o wydarzeniach z marca 1968 roku. „Marzec '68 powinien być dla walczących Polaków powodem do dumy” [wideo]

Póżniej opublikował tweet, w którym zamieścił fragment debaty, kiedy to Krzysztof Bosak zadawał pytanie. Jak widzimy na filmie, jego wypowiedź jest zagłuszana przez osoby zasiadające na widowni:     

Tak wygląda debata@polinmuseum@krzysztofbosak próbując zadać pytanie jest zagłuszany okrzykami, gwizdami. Szyderstwa z @R_A_Ziemkiewicz. Brak odpowiedzi na pytania. Dlaczego #Polin zaostrza w Polsce nastroje antyżydowskie?

Koniec końców odpowiedzi nie otrzymał, bo zdaniem prowadzącego debatę, jego pytanie było insynuacją. Później dyrektor muzeum dopowiedział, że goście mają bardzo różne poglądy i oczywiście zapraszano „faszystów”, natomiast jego stary kolega, przedstawiciel prawicowej prasy nie chciał przyjść.

Warto również zaznaczyć, że wśród pluralistycznych gości uczestniczących w debacie znaleźli się m.in.: Jacek Żakowski, Sławomir Sierakowski czy Andrzej Stankiewicz.

 

Warto przeczytać: Szokujące słowa ambasador Izraela w rocznicę Marca ’68: „Wiem, jak w Polsce łatwo obudzić i przywołać wszystkie antysemickie demony”

Podziel się