Szukaj

Skandal w kościele w Białymstoku. Dwóch mężczyzn rozebrało się w czasie Mszy św. i zaatakowało księży

14-09-2018 17:22
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białymstoku, ołtarz Fot. Fczarnowski / wikipedia.org / CC BY-SA 3.0
Podziel się

W środę w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Białymstoku doszło do bulwersującego zdarzenia. Wieczorną Mszę świętą zakłóciło dwóch agresywnie zachowujących się mężczyzn.

Zdarzenie miało miejsce po godz. 18.00. Według relacji świadków mężczyźni, którzy wtargnęli do kościoła byli agresywni w stosunku do wiernych i księży. Krzyczeli, przeklinali i wykonywali obraźliwe gesty. Rozebrali się do pasa i weszli na ołtarz. Wierni próbowali interweniować, ale agresorzy nie chcieli się uspokoić.

Na miejsce wezwano policję i straż miejską. Funkcjonariusze obezwładnili mężczyzn. Jeden z nich został zatrzymany w przedsionku świątyni, drugi na ołtarzu, gdzie półnagi krzyczał i wymachiwał rękami.

Koniecznie przeczytaj: Lidzbark Warmiński: Pijani mężczyźni chcieli okraść kościół. Powstrzymała ich bohaterska zakonnica [wideo]

Czytaj też: Parodia w czasie kradzieży na Dolnym Śląsku. Złodziej chciał szybko odjechać i zapomniał o... wspólniku [wideo]

Świadek zdarzenia twierdzi, że strażnicy miejscy nie podjęli od razu interwencji.

Stali na schodach i wyglądali, jakby na coś czekali

- opowiedział „Kurierowi Porannemu”.

Kiedy policjanci z oddziału prewencji przyjechali na miejsce, strażnicy faktycznie stali na zewnątrz katedry

- potwierdził rzecznik podlaskiej policji kom. Tomasz Krupa w rozmowie z dziennikiem.

Obaj mężczyźni trafili do aresztu. Po przebadaniu okazało się, że 40-latek i 33-latek mieli ponad dwa promile alkoholu w wydychanym powietrzu.

Jeden z zatrzymanych usłyszał już zarzut złośliwego przeszkadzania w akcie religijnym oraz obrażania uczuć religijnych. Przyznał się do winy. Grozi mu do dwóch lat więzienia. Drugi z mężczyzn nie usłyszał jeszcze zarzutów. Prowadzone są wobec niego czynności wyjaśniające.

W czasie zdarzenia w kościele znajdowało się ok. 100 osób.

Warto przeczytać: Oława: Dwóch Polaków brutalnie pobitych przez Ukraińców. W ciężkim stanie trafili do szpitala

Podziel się