Szukaj

Tym razem obraza uczuć religijnych? Siostry Godlewskie „śpiewają” kolędę „Jezus Malusieńki” [wideo]

19-12-2018 13:11
Siostry Godlewskie - Jezus Malusieńki 2018 Fot. Siostry Godlewskie / You Tube / screen YouTube
Podziel się

Siostry Godlewskie robią co mogą, aby o nich było głośno. Po odśpiewaniu hymnu zostały oskarżone o profanację. Sprawa trafiła nawet do prokuratury. Widocznie „artystkom” tego było mało. Tym razem postanowiły zaśpiewać tradycyjną bożonarodzeniową kolędę „Jezus Malusieńki”.

Autorskie wykonanie sióstr Godlewskich ponownie wywołało skrajne emocje. Co prawda tym razem celebrytki wystąpiły w o wiele skromniejszych niż zwykle strojach, to jednak przebieranie się za Maryję również nie specjalnie przypadło internautom do gustu. Pojawiły się oskarżenia o profanację i obrażenie uczuć religijnych.

„Parodiowanie kolęd jest już grubą przesadą”, „Mogę to zgłosić jako obrazę uczuć religijnych?”, „Jest pewna granica która właśnie teraz została przekroczona”, „Czemu nie szanujecie ludzi wierzących? To przestaje być śmieszne. Sława ponad wszystko? To, że siebie nie szanujecie, to wasza sprawa, ale ludzi wierzących? To cios poniżej pasa” - to tylko niektóre komentarze w podobnym tonie.

Koniecznie przeczytaj: Wulgarna obraza uczuć religijnych na „czarnym proteście”

Czytaj też: Tak naprawdę wglądał Jezus Chrystus? Naukowcy stworzyli pełnowymiarową figurę 3D na podstawie Całunu Turyńskiego [wideo]

Pomijając już całkowicie wrażenia estetyczne i dźwiękowe. O gustach się nie dyskutuje, ale ostrzegamy – oglądacie na własną odpowiedzialność.

Nagranie poniżej:

Warto przeczytać: Krystyna Pawłowicz reaguje na słowa siostry i ostro krytykuje Mateusza Kijowskiego: „Do roboty, leniu śmierdzący! Nie wykorzystuj zagubionych kobiet!”

Podziel się