Szukaj

Sikorski komentował ekshumacje ofiar katastrofy smoleńskiej i napotkał celną ripostę

06-06-2017 10:40
Radosław Sikorski, PO Fot. Piotr Drabik / flickr.com / CC BY 2.0
Podziel się

Po ogłoszeniu kolejnych wstrząsających informacji, ujawnionych w wyniku ekshumacji ciał ofiar katastrofy smoleńskiej, Radosław Sikorski próbował tłumaczyć odpowiedzialnych za sekcje zwłok i pochówki sprzed siedmiu lat. Jego komentarz dosadnie podsumował Krzysztof Stanowski.

Kolejne dokonywane ekshumacje ciał ofiar katastrofy prezydenckiego Tu-154M, do której doszło pod Smoleńskiem w kwietniu 2010 roku, przynoszą wstrząsające informacje na temat sposobu przeprowadzania ich pochówku przed siedmiu laty. W wielu przypadkach stwierdzono, że szczątki różnych osób zostały pomieszane.

Politycy rządzącej wówczas Platformy Obywatelskiej próbują usprawiedliwiać się okolicznościami. Niektórym zdarza się wręcz bagatelizować ostatnie szokujące ustalenia śledczych.

Koniecznie przeczytaj: Jan Rulewski po ekshumacjach ofiar katastrofy smoleńskiej: „Ogarnia mnie obrzydzenie…” [WIDEO]

Czytaj też: Sławomir Neumann: „Ofiary katastrofy smoleńskiej powinny być pochowane we wspólnym grobie” [WIDEO]

Głos w tej sprawie postanowił też zabrać Radosław Sikorski. Minister spraw zagranicznych w rządzie Donalda Tuska na swoim twitterowym koncie zasugerował, że oburzający się obecnie nie mają prawa do krytyki, bo sami zapewne nie podołaliby przeprowadzeniu sekcji zwłok.

„Ciekaw jestem ile godzin w prosektorium przy selekcji strzępów ciał wytrzymaliby ci, którzy dzisiaj krytykują patologów i prokuratorów” – napisał.

Wpis wywołał ożywioną dyskusję. Internauci przypomnieli politykowi, że o wiele sprawniej ze śledztwem po zestrzeleniu samolotu nad Donbasem poradzili sobie Holendrzy. Nie zabrakło też przypomnień, że przed siedmiu laty rządzący nie skarżyli się na ciężką pracę, lecz zapewniali społeczeństwo, że „państwo zdało egzamin”.

Celną ripostą skwitował wynurzenia Sikorskiego dziennikarz sportowy Krzysztof Stanowski.

„Innymi słowy: to trudna praca, dlatego postanowiliśmy wrzucać do trumien wszystko jak leci” – napisał.

Warto przeczytać: Dosadna riposta posła PiS na słowa Sławomira Neumanna o ofiarach katastrofy smoleńskiej

Podziel się