Szukaj

Na oficjalnej stronie SLD widać symbol… sierpa i młota. Bezlitosny komentarz publicysty [foto]

10-09-2018 19:11
SLD, symbol sierpa i młota Fot. SLD / sld.org.pl / screen
Podziel się

Wojciech Wybranowski z tygodnika „Do Rzeczy” zwrócił uwagę na fotografię zamieszczoną na internetowej stronie Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Na zdjęciu z manifestacji, poza flagami SLD, wyraźnie widać czerwony baner z symbolem sierpa i młota.

Co ciekawe, fotografia z symbolem systemu komunistycznego znajduje się na podstronie „O nas”, na której zamieszczono informacje o historii SLD.

Co i rusz postkomuniści z SLD burzą się, że nazywa się ich postkomunistami: Odkąd wyczerpały się pieniądze z moskiewskiej pożyczki to stali się „europejskimi socjaldemokratami”. A na oficjalnej stronie SLD, w dziale „o nas” wstawili sobie taki symboliczny... powrót do korzeni

Koniecznie przeczytaj: Publicysta komentuje uzasadnienie wyroku uniewinniającego żonę prezydenta Poznania: „Jakim cudem w tym samym sądzie...”

Czytaj też: Wojciech Cejrowski niezwykle ostro o filmie „Kler”. Tak dosadnej wypowiedzi o tej produkcji jeszcze nie było [wideo]

- komentuje Wybranowski.

Warto jednocześnie zwrócić uwagę, że w Polsce propagowanie systemów totalitarnych, w tym komunizmu jest zakazane i podlega odpowiedzialności karnej. W praktyce jednak, przynajmniej w przypadku symboli komunistycznych przepis ten rzadko kiedy jest egzekwowany.

Sprawę komentują internauci:

Warto przeczytać: Wojciech Cejrowski komentuje spoliczkowanie „Rudej z KOD”. Padły bardzo mocne słowa [wideo]

Podziel się