Szukaj

Tomasz Siemoniak krytykuje ustawę o wycince drzew, podpierając się zdaniem... Jarosława Kaczyńskiego [WIDEO]

22-03-2017 20:32
Tomasz Siemoniak, PO Fot. Adrian Grycuk / wikimedia.org / CC BY-SA 3.0
Podziel się

Platforma Obywatelska w ostatnich dniach próbuje zbić kapitał polityczny na walce z ministrem Szyszko i akcji sadzenia drzew. Wizerunkowo politycy poprzednio rządzącego ugrupowania nie wypadają jednak najlepiej, zwłaszcza kiedy dziennikarze zaczynają sięgać do statystyk.

W czasie rozmowy w Jedynce Polskiego Radia w programie „Sygnały dnia” Tomasz Siemoniak pytany był o wczorajszą akcję sadzenia drzew w Warszawie.

Jedni drzewa wycinają, jak minister Szyszko, a Platforma, opozycja, obywatele drzewa sadzą – przekonywał polityk.

Hanna Gronkiewicz-Waltz, jak wyliczyło stowarzyszenie „Miasto jest Nasze” Jana Śpiewaka, to powinna zasadzić tak od 150 do 250 tys. drzew, bo tyle ich ubyło w trakcie jej kadencji – zauważył dziennikarz.

Koniecznie przeczytaj: Siemoniak stwierdził, że PO jest „ciężką dywizją pancerną”. Riposta dziennikarza bezlitosna [WIDEO]

Czytaj też: Siemoniak „zaorany” przez Mazurka. Dziennikarz w prosty sposób wykazał hipokryzję polityka Platformy [WIDEO]

W odpowiedzi były szef MON stwierdził, że sytuacja była inna, gdyż robiono to „za zgodą władz”, a teraz jest „wolna amerykanka”.

To, co miało miejsce w ostatnich miesiącach to zupełnie coś innego. Przez zmiany w prawie, to osławione lex Szyszko, wycięto w Polsce do 2 milionów drzew, część z nich kompletnie bez sensu – mówił Siemoniak.

A wie Pan, ile Lasy Państwowe rocznie sadzą drzew? 500 milionów – podał dziennikarz.

Ale sadzą je w lasach – stwierdził polityk PO.

Po chwili, szukając argumentów, Siemoniak sięgnął do opinii... Jarosława Kaczyńskiego, mówiąc, że sam prezes PiS był niezadowolony z ustawy ministra Szyszko.

Czekałem na ten moment, kiedy kolejny polityk, bo nie jest Pan pierwszy, poprze w tej kwestii Jarosława Kaczyńskiego – powiedział dziennikarz.

Cała rozmowa na nagraniu poniżej:

Warto przeczytać: Oni tak na poważnie? Nowy spot KOD-u przeciw wycince drzew [WIDEO]

Podziel się