Szukaj

Policja zabezpieczyła tony akt sądowych i kart wyborczych. Wszczęto postępowanie wyjaśniające

17-07-2018 18:03
Spalone dokumenty Fot. Policja Warszawa / Twitter.com / screen Twitter
Podziel się

Jak poinformował portal RMF FM, w jednym z pustostanów w Gołaszewie k. Ożarowa Mazowieckiego znaleziono tysiące stron akt sądowych i kart wyborczych z wyborów do Sejmu i Senatu. Wstępnie ustalono, że znaczna część dokumentów została tam wcześniej spalona. Te, zaś które, udało się zabezpieczyć, są obecnie dokładnie badane przez służby.

Informację potwierdził potwierdził rzecznik Komendy Stołecznej Policji, kom. Sylwester Marczak, który w rozmowie z portalem tvp.info przyznał, że prowadzone jest postępowanie wyjaśniające w tej sprawie:

Potwierdzamy znalezienie obszernej dokumentacji. W związku z tym prowadzimy postępowanie w kierunku art. 276 KK, dotyczącego m.in. niszczenia lub uszkodzenia dokumentów.

Z ustaleń portalu tvp.info wynika, że funkcjonariusze zabezpieczyli w sumie tysiące kart i stron akt sądowych. Dokumenty zostały przetransportowane przez kilka busów.

Koniecznie przeczytaj: Zuchwała kradzież samochodu attache izraelskich sił zbrojnych. W środku znajdowały się tajne dokumenty [wideo]

Czytaj też: Niepokojące doniesienie polskich dziennikarzy. „Trafiliśmy na trop mafii sprawdzającej imigrantów do naszego kraju”

Policja na razie nie ujawniła, jakich spraw przed sądem, czy konkretnych wyborów one dotyczą. Obecnie funkcjonariusze  starają się ustalić, kto był odpowiedzialny za przechowywanie i niszczenie dokumentów.

Warto przeczytać: Imigranci z Afryki odkryli nowy sposób na dostanie się do europejskich krajów. Stosują metodę na „kibica” piłkarskiego

Podziel się