Szukaj

Sensacyjne doniesienia „Faktu” ws. śmierci Magdaleny Żuk. Prokuratura bierze pod uwagę już tylko jedną wersję zdarzeń?

25-10-2017 13:31
Magdalena Żuk Fot. Magdalena Żuk / Facebook
Podziel się

Według nieoficjalnych ustaleń „Faktu” polska prokuratura badająca śmierć 27-letniej Polki za najbardziej prawdopodobną przyczynę śmierci Magdaleny Żuk uznała depresję. Do takich samych wniosków doszli wcześniej śledczy w Egipcie.

Osoba wypowiadająca się dla „Faktu”, która ma znać kulisy śledztwa, podaje, że „materiał biologiczny pobrany z ciała Polki nie wskazuje, że padła ona ofiarą gwałtu czy przemocy”. Śledczy mieli wykluczyć, że Magdalena Żuk padła ofiarą handlu żywym towarem.

Według nieoficjalnych ustaleń prokuratury badającej sprawę Polka miała typowe obrażenia charakterystyczne dla upadku z dużej wysokości.

Biegli nie odkryli na jej ciele żadnych śladów walki czy mocowania się z kimkolwiek. Magda nie była więc ofiarą przemocy – pisze „Fakt”.

Koniecznie przeczytaj: Prokuratura Krajowa odpowiada na przecieki medialne i podaje przyczynę śmierci Magdaleny Żuk. To już koniec śledztwa?

Czytaj też: Mocny komentarz siostry Magdaleny Żuk w odpowiedzi na doniesienia medialne [FOTO]

Eksperci z Wrocławia i Krakowa mieli natomiast znaleźć w ciele kobiety ślady silnych leków, stosowanych w przypadku zaburzeń psychicznych, również przy depresji.

Dziennik przytacza także inne ustalenia, które mają wskazywać na zły stan psychiczny kobiety przed śmiercią.

Jak dowiedział się Fakt24.pl, z zeznań świadków wynika, że Magda od kilku lat miewała załamania nerwowe. Wpadała w skrajne nastroje – od euforii do depresji. Korzystała w przeszłości z pomocy psychologicznej i psychiatrycznej. Jej znajomi opowiadali też w prokuraturze, że źle reagowała na alkohol – czytamy.

Przypomnijmy, że w taką wersją zdarzeń nie wierzy rodzina zmarłej Polki.

Moja siostra nigdy w życiu nie chorowała na chorobę psychiczną, ani nie miała takich zachowań – mówiła w sierpniu Anna Cieślińska, siostra Magdaleny Żuk, która rozmawiała z dziennikarką TVN.

Warto przeczytać: „Magda została zamordowana”. Wywiad z siostrą Magdaleny Żuk. Pojawiło się też ważne oświadczenie prokuratury [WIDEO]

Podziel się