Szukaj

Platforma Obywatelska traci dwóch ważnych polityków. Odeszli, bo mieli dość szkalowania Polski na arenie międzynarodowej [FOTO]

13-12-2017 15:01
Platforma Obywatelska traci dwóch polityków Fot. Platforma Obywatelska RP / flikcr.com / CC BY-SA 2.0
Podziel się

Dwóch senatorów Platformy Obywatelskiej, Andrzej Misiołek i Leszek Piechota oficjalnie poinformowało dziś o rezygnacji ze swojego członkostwa w partii. Obydwaj politycy wystosowali w tej sprawie stosowne oświadczenie.

W opublikowanym przez senatorów dokumencie możemy przeczytać m.in.:

Jako Polacy, senatorowie RP, kierując się słowami złożonego ślubowania, nie godzimy się z taką linią działania władz klubu parlamentarnego PO, jak i władz Platformy Obywatelskiej i z dniem dzisiejszym rezygnujemy z członkostwa w klubie parlamentarnym PO i w Platformie Obywatelskiej.

Wiadomo, że obydwu politykom nie podobały się ostatnie działania podejmowane przez niektórych członków tej partii. Mowa tu m.in. o niedawnym wywiadzie udzielonym przez Borysa Budkę dla „Die Zeit”, w którym bardzo stanowczo opowiadał się za naciskami europejskim urzędników na polski rząd. Wówczas wystosowali swoje oświadczenie, w którym napisali:

Koniecznie przeczytaj: Ostro na posiedzeniu komisji sprawiedliwości. Budka i Szczerba chcieli zabłysnąć, ale nadziali się na ripostę [WIDEO]

Czytaj też: Grzegorz Schetyna uderzył w uczestników Marszu Niepodległości. Odpowiedź powstańca warszawskiego powinna go zawstydzić [WIDEO]

Jako senatorowie RP oraz członkowie Platformy Obywatelskiej zdecydowanie odcinamy się od tej części wypowiedzi posła Borysa Budki, w której sugeruje on, że UE powinna stawiać Polsce ultimatum, być nieustępliwa, nieprzejednana, twarda i pokazać swoją siłę wobec Polski oraz grozić naszemu krajowi konsekwencjami w postaci sankcji, których domagałby się jako ostatni.

Jak  możemy przeczytać w opublikowanym dziś oświadczeniu, na ich decyzję wpłynęło również niedawne głosowanie sześciorga europosłów z ramienia tej partii, którzy poparli przyjęcie rezolucji wobec Polski.

 

Warto przeczytać: Poseł Kukiz’15 przejdzie do partii Korwina? Jakubiak odpowiada na doniesienia mediów [WIDEO]

Podziel się