Szukaj

Senator Jan Rulewski przekonywał do odrzucenia ustawy o Sądzie Najwyższym przebrany za więźnia [WIDEO]

21-07-2017 12:53
Jan Rulewski, senator PO, w stroju więźnia Fot. TVP Info / twitter / screen Twitter
Podziel się

„Przebieranki”, jakie do tej pory można było zaobserwować raczej wśród protestujących na ulicach, przeniosły się do parlamentu. Senator Platformy Obywatelskiej w niekonwencjonalny sposób wyraził swój sprzeciw wobec zmian w sądownictwie.

Antyrządowe protesty przyzwyczaiły nas do rozmaitych gadżetów, barwnych przebrań i różnych akwizytów. Pomysłowość manifestantów w zakresie form protestu zdaję się być nieograniczona.

Parlamentarzyści tylko nieznacznie ustępowali dotąd w tym względzie protestującym na ulicach. Teraz uliczny folklor w całej okazałości zawitał jednak do gmachu przy Wiejskiej.

Podczas debaty nad ustawą o Sądzie Najwyższym w imieniu opozycji przemawiał senator Jan Rulewski z Platformy Obywatelskiej.

Koniecznie przeczytaj: Platforma Obywatelska zamierza agitować Polaków wypoczywających nad Bałtykiem. Politycy pojawią się na plażach

Czytaj też: Holenderski sąd po latach uznał państwo współwinnym za masakrę w Srebrenicy

Były działacz opozycyjny, któremu niedawno przypomniano niefortunną wypowiedź, potwierdzającą polityczne uwikłania sędziów za czasów rządów Platformy Obywatelskiej, zaapelował o odrzucenie ustawy. Powoływał się na opozycyjną mniejszość w parlamencie, ale też na tysiące ludzi protestujących w całej Polsce.

To wniosek mniejszości, ale popierają go setki tysięcy osób na ulicach – mówił.

Choć sama wypowiedź senatora była wyważona, w jego wystąpieniu nie zabrakło niekonwencjonalnego akcentu. Jan Rulewski pojawił się w senacie w więziennym uniformie; w dłoni trzymał białą różę, od niedawna symbol sprzeciwu wobec rządów Prawa i Sprawiedliwości.

Warto przeczytać: Brytyjski sąd wydał wyrok za… czytanie Biblii

Podziel się