Szukaj

Po powrocie z krajów muzułmańskich senator PiS podzielił się opinią na temat imigrantów [WIDEO]

24-09-2017 20:45
Waldemar Bonkowski, 21.09.2017, senator PiS Fot. Senat / senat.gov.pl / screen
Podziel się

Waldemar Bonkowski z Prawa i Sprawiedliwości w czasie ostatniego posiedzenia Senatu podzielił się swoimi wrażeniami z pobytu w krajach muzułmańskich. Polityk zaprezentował również swoje stanowisko na temat imigrantów. Mało poprawna politycznie wypowiedź od razu wywołała burzę.

Senator PiS w swojej wypowiedzi przedstawił jasne stanowisko na temat przyjmowania tzw. uchodźców.

Jeśli ktoś mówi, że trzeba tutaj sprowadzać uchodźców – jak ktoś z Platformy twierdzi, że oni powinni przyjść do Polski i powinniśmy się, jak to się określa, „ubogacić kulturowo” – to ja bym proponował, żeby może Sejm zafundował opozycji totalitarnej wycieczkę do Egiptu, do Kairu czy do Luksoru, a jeśli nie zechcą już tam jechać, to do Ziemi Świętej – mówił Waldemar Bonkowski.

Koniecznie przeczytaj: „Super Express” ujawnia instrukcję Jarosława Kaczyńskiego dla posłów PiS dotyczącą prezydenta

Czytaj też: Zjednoczona opozycja wygrywa w sondażu z PiS-em. Pojawiła się jednak „drobna” nieścisłość… Internauci przecierają oczy ze zdumienia [FOTO]

Jeśli myślicie, że ci ludzie są nas w stanie ubogacić kulturowo, to współczuję. Pojedźcie sobie, zobaczcie - dodał polityk PiS, który podzielił się swoimi spostrzeżeniami z wycieczek po krajach muzułmańskich.

Ja byłem kilka lat temu i byłem teraz. Myślałem, że coś się polepszyło. Jeszcze jest gorszy... Jest brud, brud i brud. Powiem nawet kolokwialnie: syf, kiła i mogiła. Tych ludzi się nie da ucywilizować - stwierdził polityk.

Nie chcę tu obrazić polskich chlewni, mówiąc, że to jest tak, jakbyście z salonu weszli do chlewa, bo w chlewach polskich jest czysto, jest porządek – dodał, aby bardziej obrazowo przedstawić swoje stanowisko.

W tym momencie prowadzący obrady marszałek Michał Seweryński z PiS upomniał posła, aby „liczył się ze swoimi słowami”.

Senator nie miał jednak zamiaru słuchać. Powiedział, że woli, aby polski rząd był osamotniony w Europie w sprawie uchodźców. Przypomniał, że w 1939 roku Polska również była pozostawiona sama sobie, a nie poszła na współpracę z Hitlerem.

Chcę wam przypomnieć, że w 1939 roku też byliśmy sami. I co? Też mieliśmy podjąć współpracę, tak jak niektóre kraje? Z Hitlerem podjąć współpracę? - mówił Bonkowski.  

Warto przeczytać: Ryszard Czarnecki celną ripostą uciszył dziennikarza, który złośliwie skomentował jego słowa. Wystarczyło jedno słowo [WIDEO]

Podziel się